Ukradł 9 par butów z klatki schodowej. 36-letni rabuś z Bełchatowa wpadł dzięki monitoringowi

i

Autor: KPP Bełchatów

Ukradł 9 par butów z klatki schodowej. 36-letni rabuś z Bełchatowa wpadł dzięki monitoringowi

2021-07-06 10:53

Nawet do 5 lat więzienia grozi 36-latkowi, który ukradł 9 par butów w jednym z bloków na osiedlu POW w Bełchatowie. Obuwie znajdowało się w szafce przed drzwiami mieszkania. Złodziej długo nie nacieszył się swoim łupem. Wpadł godzinę później.

2 lipca do bełchatowskiej policji zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła o kradzieży obuwia. Straty oszacowała na 3 tys. złotych. Podała, że zdarzenie miało miejsce w nocy.

- Kobieta zeznała, że obuwie trzymała w szafce na korytarzu przed drzwiami swojego mieszkania. O kradzieży zorientowała się, kiedy chciała założyć buty. W ustaleniu sprawcy pomocny okazał się monitoring, który zarejestrował wygląd złodzieja. Mundurowi kiedy sprawdzili zapis kamer ustalili, że amatorem cudzej własności jest 36-letni bełchatowianin, znany bełchatowskiej policji z innych spraw - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie.

Stróże prawa z ogniwa patrolowo interwencyjnego namierzyli sprawcę już po godzinie poszukiwań. Na widok radiowozu mężczyzna zaczął uciekać. Szybko jednak został zatrzymany. W jego plecaku policjanci znaleźli 3 pary skradzionego obuwia.

36-latek usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Klasa średnia - należysz do niej?
Zabłądziła w centrum miasta i wydawała przeraźliwe odgłosy. Pomogli jej policjanci