Ukradł auto w Piotrkowie, rozbił je pod Bełchatowem. 37-latek jechał pijany i sądowym zakazem

i

Autor: KPP Bełchatów

Ukradł auto w Piotrkowie, rozbił je pod Bełchatowem. 37-latek jechał pijany i z sądowym zakazem

2022-09-08 15:46

Nawet do 10 lat więzienia grozi 37-latkowi, który skradzionym samochodem uderzył w latarnię. Mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu i jechał z sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz będzie się gęsto tłumaczył przed sądem.

W nocy 4 września policjanci z bełchatowskiej drogówki zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Helenów. Okazało się, że samochód marki Hyundai Getz uderzył w przydrożną latarnię. Kierowcy nie było na miejscu zdarzenia. Ponieważ z pojazdu wydobywał się dym, a latarnia była pochylona, na miejsce zdarzenia zostali wezwani strażacy. Policjanci rozpoczęli poszukiwania kierowcy hyundaia.

- W tym celu mundurowi przeszukali pobliski teren. Po chwili odnaleźli mężczyznę ukrywającego się w pobliskich krzakach. 37-latek chciał uniknąć odpowiedzialności za kolizję. Okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Szybko okazało się, że to nie wszystkie jego przewinienia. W czasie kiedy policjanci pracowali na miejscu kolizji, dyżurny bełchatowskiej policji ustalił, że hyundai został skradziony z terenu Piotrkowa Trybunalskiego. Okazało się, że w tym samym czasie piotrkowscy policjanci pracowali nad sprawą kradzieży tego samochodu - informują stróże prawa z bełchatowskiej jednostki. 

37-latek szybko trafił do policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał, bełchatowscy policjanci przedstawili mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamania sądowego zakazu. Natomiast śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy autostrady w Polsce powinny być darmowe?
Łask. Agresywny sąsiad zaatakował nożem Łukasza. „Chciał odebrać naszej córeczce ojca”