Uwaga kierowcy! Ulica Budryka częściowo zamknięta

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Uwaga kierowcy! Ulica Budryka częściowo zamknięta

2022-09-15 16:12

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś ulica Budryka została częściowo zamknięta. Tymczasowa organizacja ruchu już obowiązuje na odcinku od ulicy Staszica do ulicy świętej Barbary. Nastąpiły też zmiany w kursach emzetek.

Miasto rusza z pierwszym etapem przebudowy ulicy Budryka. To największa od lat drogowa inwestycja w mieście. Zakres prac jest ogromny. Dlatego, miasto zdecydowało, że będą one prowadzone etapami. Pozwoli to także maksymalnie ograniczyć uciążliwości i utrudnienia związane z tym zadaniem. Najpierw drogowcy pracować będą na odcinku od ul. Budryka do ul. św. Barbary. W związku z tym konieczne było wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu, która już obwiązuje.

Tymczasowa organizacja ruchu na os. Binków:  

⇒ wjazd w ul. Budryka od strony ul. Staszica zamknięty. Pasy ruchu prowadzące do zjazdu w ul. Budryka są wyłączone z ruchu, wyłączona została także sygnalizacja świetlna. Kierowcy nadal mogą jechać prosto w kierunku ronda Hallera oraz skręcać w prawo, tj. w ul. Polarną;

⇒ wjazd w osiedle możliwy jest ulicami: Węglową, Faustyny Kowalskiej, Goetla i Mioceńską;mieszkańcy m.in. bloków przy ul. Budryka swoje samochody mogą parkować na parkingu przy ul. Goetla.

Docelowo miasto przebuduje ul. Budryka od skrzyżowania ze Staszica do Skaleniowej. Zgodniej z projektem przebudowane zostaną sieci: wodociągowa, kanalizacyjna, sanitarna, deszczowa. Roboty obejmą również odwodnienie, budowę oświetlenia, a także odtworzenie nawierzchni pasa drogowego z usunięciem kolizji. Przebudowane zostaną również istniejące zatoki postojowe i chodniki.

Inwestycja na osiedlu Binków to największe od lat drogowe zadanie w naszym mieście i ogromne wyzwanie dla samorządu, także pod względem finansowym. Koszt inwestycji sięga bowiem prawie 24 mln zł.

Zmiany w kursowaniu emzetek

W związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Budryka na odcinku od ulicy Staszica do ulicy Św. Barbary, MZK Sp. z o. o. w Bełchatowie wprowadził zmiany w przebiegu tras linii 4, 6 i 9.

⇒ Linia nr. 3 i 10 obowiązują dotychczasowe przystanki.

⇒ Linia nr. 4 z al. Armii Krajowej na rondzie wjeżdża w ul. Goetla, następnie w ulicę Mioceńską i ulicę Budryka, dalej trasa bez zmian. Tymczasowo wyłączony dla tej linii zostaje przystanek na ulicy Staszica /rondo/.

Dla linii numer 6 i 9 zostaje wprowadzony tymczasowy przystanek na ulicy Goetla przy skrzyżowaniu z ulicą Mioceńską.

⇒ Linia nr. 6 z ulicy Budryka skręca w lewo w ulicę Mioceńską, następnie w ulicę Goetla i na rondzie wjeżdża w al. Armii Krajowej , dalej trasa bez zmian. Tymczasowo wyłączony z eksploatacji dla tej linii zostaje przystanek na ulicy Budryka po stronie szkoły i na ulicy Staszica /rondo/.

⇒ Linia nr. 9 w kierunku Szpitala skręca w lewo w ulicę Mioceńską, następnie w ulicę Goetla i na rondzie wjeżdża w al. Armii Krajowej , dalej trasa bez zmian. Tymczasowo wyłączony z eksploatacji dla tej linii zostaje przystanek na ulicy Budryka po stronie szkoły i na ulicy Staszica /rondo/.

⇒ Linia nr. 9 w kierunku ulicy Budryka /pętla/ z al. Armii Krajowej na rondzie wjeżdża w ul. Goetla, następnie w ulicę Mioceńską i ulicę Budryka, dalej trasa bez zmian. Tymczasowo wyłączony dla tej linii zostaje przystanek na ulicy Staszica /rondo/.  

Autobusy zatrzymują się na przystankach w odcinkach objazdowych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Lubisz WF?
Czterolatek na gigancie. Przedszkolak sam poszedł na zakupy do marketu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE