Uwaga kierowcy! Ulica Budryka częściowo zamknięta

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Uwaga kierowcy! Ulica Budryka częściowo zamknięta

2022-09-15 16:12

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś ulica Budryka została częściowo zamknięta. Tymczasowa organizacja ruchu już obowiązuje na odcinku od ulicy Staszica do ulicy świętej Barbary. Nastąpiły też zmiany w kursach emzetek.

Miasto rusza z pierwszym etapem przebudowy ulicy Budryka. To największa od lat drogowa inwestycja w mieście. Zakres prac jest ogromny. Dlatego, miasto zdecydowało, że będą one prowadzone etapami. Pozwoli to także maksymalnie ograniczyć uciążliwości i utrudnienia związane z tym zadaniem. Najpierw drogowcy pracować będą na odcinku od ul. Budryka do ul. św. Barbary. W związku z tym konieczne było wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu, która już obwiązuje.

Tymczasowa organizacja ruchu na os. Binków:  

⇒ wjazd w ul. Budryka od strony ul. Staszica zamknięty. Pasy ruchu prowadzące do zjazdu w ul. Budryka są wyłączone z ruchu, wyłączona została także sygnalizacja świetlna. Kierowcy nadal mogą jechać prosto w kierunku ronda Hallera oraz skręcać w prawo, tj. w ul. Polarną;

⇒ wjazd w osiedle możliwy jest ulicami: Węglową, Faustyny Kowalskiej, Goetla i Mioceńską;mieszkańcy m.in. bloków przy ul. Budryka swoje samochody mogą parkować na parkingu przy ul. Goetla.

Docelowo miasto przebuduje ul. Budryka od skrzyżowania ze Staszica do Skaleniowej. Zgodniej z projektem przebudowane zostaną sieci: wodociągowa, kanalizacyjna, sanitarna, deszczowa. Roboty obejmą również odwodnienie, budowę oświetlenia, a także odtworzenie nawierzchni pasa drogowego z usunięciem kolizji. Przebudowane zostaną również istniejące zatoki postojowe i chodniki.

Inwestycja na osiedlu Binków to największe od lat drogowe zadanie w naszym mieście i ogromne wyzwanie dla samorządu, także pod względem finansowym. Koszt inwestycji sięga bowiem prawie 24 mln zł.

Zmiany w kursowaniu emzetek

W związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Budryka na odcinku od ulicy Staszica do ulicy Św. Barbary, MZK Sp. z o. o. w Bełchatowie wprowadził zmiany w przebiegu tras linii 4, 6 i 9.

⇒ Linia nr. 3 i 10 obowiązują dotychczasowe przystanki.

⇒ Linia nr. 4 z al. Armii Krajowej na rondzie wjeżdża w ul. Goetla, następnie w ulicę Mioceńską i ulicę Budryka, dalej trasa bez zmian. Tymczasowo wyłączony dla tej linii zostaje przystanek na ulicy Staszica /rondo/.

Dla linii numer 6 i 9 zostaje wprowadzony tymczasowy przystanek na ulicy Goetla przy skrzyżowaniu z ulicą Mioceńską.

⇒ Linia nr. 6 z ulicy Budryka skręca w lewo w ulicę Mioceńską, następnie w ulicę Goetla i na rondzie wjeżdża w al. Armii Krajowej , dalej trasa bez zmian. Tymczasowo wyłączony z eksploatacji dla tej linii zostaje przystanek na ulicy Budryka po stronie szkoły i na ulicy Staszica /rondo/.

⇒ Linia nr. 9 w kierunku Szpitala skręca w lewo w ulicę Mioceńską, następnie w ulicę Goetla i na rondzie wjeżdża w al. Armii Krajowej , dalej trasa bez zmian. Tymczasowo wyłączony z eksploatacji dla tej linii zostaje przystanek na ulicy Budryka po stronie szkoły i na ulicy Staszica /rondo/.

⇒ Linia nr. 9 w kierunku ulicy Budryka /pętla/ z al. Armii Krajowej na rondzie wjeżdża w ul. Goetla, następnie w ulicę Mioceńską i ulicę Budryka, dalej trasa bez zmian. Tymczasowo wyłączony dla tej linii zostaje przystanek na ulicy Staszica /rondo/.  

Autobusy zatrzymują się na przystankach w odcinkach objazdowych.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Lubisz WF?
Czterolatek na gigancie. Przedszkolak sam poszedł na zakupy do marketu