bełchatów. utrudnienia

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

UWAGA. Zapadła się jezdnia w centrum Bełchatowa. Są utrudnienia

2020-02-21 14:52

Niecodzienna sytuacja w Bełchatowie. Na ulicy Dąbrowskiego w Bełchatowie zapadł się asfalt. Z tego powodu odcinek od ulicy Okrzei do 1 Maja został wyłączony z ruchu.

Jak informują miejscy urzędnicy przyczyną załamania nawierzchni jest rozszczelnienie kanalizacji deszczowej. Przybyłe na miejsce awarii służby przeprowadziły kamerowanie sieci, które pozwala precyzyjnie określić stan połączeń, ułożenie rur, zalegające w nich zanieczyszczenia czy uszkodzenia. Stwierdzona usterka spowodowała wymycie przez wodę podbudowy jezdni, a w konsekwencji wyrwę w nawierzchni. Ponieważ kanalizacja deszczowa usytuowana jest w okolicach osi jezdni, konieczne było zamknięcie fragmentu ulicy. Ustawiono tam tymczasowe oznakowanie, aby uniknąć utrudnień najlepiej jest jechać ulicami Okrzei i Kwiatową.

Do kiedy potrwają utrudnienia?

Awaria ma zostać usunięta do soboty, 22 lutego. Wtedy też ruch zostanie wznowiony. Po uszczelnieniu kanalizacji deszczowej nastąpi odtworzenie nawierzchni. Załatanie powstałej wyrwy i wylanie asfaltu ma zostać przeprowadzone w najbliższy poniedziałek. W związku z tymi pracami tego dnia ruch na ulicy Dąbrowskiego na długości od Okrzei do 1 Maja odbywać się będzie wahadłowo.

Jeśli będziecie tamtędy przejeżdżać koniecznie zdejmijcie nogę z gazu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE