W centrum Bełchatowa będą częstować darmowym jedzeniem. To w ramach festiwalu smaków Polska od Kuchni

i

Autor: UM Bełchatów

W centrum Bełchatowa będą częstować darmowymi smakołykami. To w ramach festiwalu smaków "Polska od Kuchni"

2023-09-09 15:15

To będzie największy niedzielny obiad w Bełchatowie, i to w samym centrum miasta. Regionalne smaki, potrawy przygotowywane przez Koła Gospodyń Wiejskich, atrakcje dla najmłodszych i loterie. Tak zapowiada się niedzielne popołudnie na placu Narutowicza. Festiwal „Polska od Kuchni” to wydarzenie, które organizowane jest we wszystkich województwach.

Festiwal smaków „Polska od Kuchni” to pomysł Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ma promować zdrowe, regionalne potrawy. Bełchatowianie skosztują popularne i te mniej znane specjały kulinarne, typowe dla regionów Polski.   

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji – czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia.

Na placu Narutowicza, w niedzielę 10 września, od godziny 13:00 będzie można skosztować specjałów m.in. przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Wielki niedzielny obiad przygotują też Kuba Steuermark oraz Katarzyna Gubała.

Na zainteresowanych czekać będą mogli uczestniczyć w warsztatach kulinarnych i pokazach. Każdy będzie mógł obserwować, jak przygotowywane są potrawy, a następnie ich spróbować.

Będzie również możliwość poznania korzystnych dla naszego organizmu zasad odżywiania. „Polska od Kuchni” łączy bowiem zabawę z wiedzą, która przekazywana jest przez fachowców różnych dziedzin. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, będzie też strefa relaksu oraz loterie z nagrodami. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny.

Wielki finał Festiwalu „Polska od Kuchni” zorganizowany zostanie 30 września  na PGE Narodowym.  Wówczas poznamy laureatów ogłoszonych konkursów skierowanych do Kół Gospodyń Wiejskich. Panie rywalizują o laur zwycięstwa w takich kategoriach jak: najlepszy niedzielny dwudaniowy obiad, dorobek artystyczny dotyczący rękodzieła oraz ludowej sztuki, a także poznamy Miss Wdzięku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Lubisz jeść salami?
Ostrygi na lubelskim Rynku, czyli Europejski Festiwal Smaku zaprasza do Lublina