W szkołach zawodowych w czerwonej strefie praca i nauka wre!

i

Autor: RR

W szkołach zawodowych w czerwonej strefie praca i nauka wre! [AUDIO]

2020-10-19 16:19

Od poniedziałku szkoły ponadpodstawowe w czerwonej strefie przeszły na nauczanie zdalne. Wyjątkiem są szkoły zawodowe. Tam praca i nauka wre w najlepsze.

Znaczny wzrost zachorowań na COVID-19 spowodował, że rząd zdecydował o wprowadzeniu nowych obostrzeń i zasad w strefach żółtych i czerwonych. Dotyczą one także organizacji pracy szkół. W strefie czerwonej, do której został zakwalifikowany Bełchatów i cały powiat bełchatowski, nauczanie w szkołach ponadpodstawowych prowadzone jest w trybie zdalnym.

Wyjątkiem w tym gronie są szkoły zawodowe. Tam nauka odbywa się na dotychczasowych warunkach, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

- Z dużą satysfakcją przyjąłem informację, że zajęcia praktyczne będą prowadzone. W naszym przypadku nauczanie w wersji zdalnej praktycznie jest niemożliwe - podkreśla Andrzej Jędrzejczyk, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie.

W bełchatowskim CKZ młodzież uczy się takich zawodów jak mechanik samochodowy, tokarz czy dekarz. Uczniowie sami przyznają, że bez praktyki nie ma doświadczenia i zajęcia w szkole są niezbędne, aby nauczyć się zawodu i zdać egzamin.

Więcej w materiale RADIA ESKA BEŁCHATÓW:

Co uczniowie i nauczyciele szkoły zawodowej mówią o zaletach zajęć stacjonarnych? Posłuchaj!
Sonda
Czy siłownie i kluby fitness powinny być zamknięte?
Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje tymczasowy szpital polowy dla „covidowych” pacjentów.