W tych paczkach są ich małe marzenia. Finał bełchatowskiej akcji coraz bliżej!

i

Autor: RR

W tych paczkach są ich małe marzenia. Finał bełchatowskiej akcji coraz bliżej! [AUDIO]

2020-12-18 15:01

Najpierw napisali listy do świętego Mikołaja, a teraz dostaną dokładnie to, o czym marzyli. Tuż przed świętami mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie otrzymają prezenty od darczyńców w ramach akcji "Zostań Mikołajem - podaruj paczkę mieszkańcowi DPS-u". Pensjonariusze dostaną je dokładnie dzień przed Wigilią, czyli 23 grudnia.

Wprawdzie mieszkańcy DPS-u jeszcze paczek nie dostali, ale już teraz wiadomo, że cała akcja była strzałem w 10. Pensjonariuszom pisanie listów sprawiło mnóstwo frajdy, a przecież to co najlepsze, dopiero przed nimi. Odzew wśród mieszkańców Bełchatowa i okolic był ogromny. W kilka dni zgłosiło się blisko 100 osób, które spełniły życzenia pensjonariuszy. Chętnych do pomocy było zdecydowanie więcej.

Wszystkie paczki trafiły do magazynu w OSP Grocholice. Było ich tak dużo, że ledwo zmieściły się w tamtejszej świetlicy. Pracownicy DPS-u, którzy je odebrali, mieli niemały kłopot, aby je w busie pomieścić.

- Jestem pod ogromny wrażeniem, że te paczki są tak duże. Zawierają na pewno dużo więcej, niż to co chcieli nasi mieszkańcy - cieszy się dyrektor placówki Katarzyna Woszczyk.

Każda z paczek jest inna, bo każdy z mieszkańców ma inne marzenia. Najważniejsze, że każde życzenie udało się spełnić.

- W niektórych są poduszki, a w innych pościel. Są koce, lampy nocne, a nawet telefony. Oczywiście jest też sporo słodyczy. Dla każdego coś miłego - mówi Anna Janiszewska, prezes stowarzyszenia "Grocholice Łączymy Pokolenia".

Ponad 80 paczek trafiło już do rąk pracowników DPS-u w Bełchatowie. Pensjonariusze otrzymają je dokładnie dzień przed wigilią, czyli 23 grudnia.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Paczki dla pensjonariuszy. Posłuchaj wypowiedzi organizatorów akcji i pracowników DPS-u w Bełchatowie

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Twojej okolicy!"

Sonda
Sylwester 2020. Jak oceniasz ograniczenia wprowadzone przez rząd i spowodowane przez koronawirusa?
Uciekał przed policją. Po drodze popełnił ponad 30 wykroczeń