Weekend w Zelowie pełen atrakcji. Miłośnicy motoryzacji nie mogą tego przegapić!

i

Autor: Stare Tłoki

Weekend w Zelowie pełen atrakcji. Miłośnicy motoryzacji nie mogą tego przegapić!

2022-05-20 16:33

Wystawa pojazdów zabytkowych, pożarniczych czy zlot food trucków - nadchodzący weekend w Zelowie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Wszystkie imprezy odbędą się na terenie miejskiego targowiska przy ulicy Poznańskiej.

Zelów szykuje ogromną dawkę atrakcji dla fanów motoryzacji. W niedzielę odbędzie się V Wystawa Pojazdów Zabytkowych, ale warto tam zajrzeć także dzień wcześniej, czyli w sobotę. 21 maja zaplanowano Regionalny Zlot Pojazdów Pożarniczych.

Jako pierwsze, w sobotę zaprezentują się pożarnicze wozy. Na godzinę 16.00 zaplanowano start Regionalnego Zlotu Pojazdów Pożarniczych, zaraz na samym początku zostanie zorganizowany pokaz umiejętności strażackich. Umiejętnościami będą się także chwalić członkowie Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej z psami z OSP GPR Justynów. O godzinie 17.40 strażackie wozy ruszą na ulice Zelowa. Na godzinę 19.00 zaplanowano zakończenie imprezy, ale... 

Miłośnicy pojazdów nie będę musieli długo czekać na kolejne atrakcje, bo w niedzielę w Zelowie zaparkują motoryzacyjne perełki z minionych lat. Stowarzyszenie Stare Tłoki już po raz piąty organizuje Wystawę Pojazdów Zabytkowych. Jak zwykle nie zabraknie maluchów, polonezów, dużych fiatów czy nysek, czyli tych najpopularniejszych samochodów, które kilka dekad temu królowały na polskich drogach, ale jak pokazały poprzednie edycje imprezy, z pewnością nie zabraknie też perełek w postaci zagranicznych, wiekowych aut. Wszystkie będzie można podziwiać między 12.00, a 16.00.

- Serdecznie zapraszamy, będzie na czym zawiesić oko - zapewnia Tomasz Kamola ze stowarzyszenia Stare Tłoki. 

To nie wszystkie atrakcje, bo w Zelowie szykuje się też uczta dla podniebienia. Przez cały weekend 21 i 22 maja będzie można skorzystać z kulinarnych atrakcji restauracji na kółkach. Jak podkreślają organizatorzy, ze smacznej oferty będzie można się cieszyć między godzinami 12.00, a 20.00. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Jakimi autami powinni być wożeni politycy?
Mały dzik myślał, że to wyścig. Urządził sobie rajd ulicami Sosnowca