Z zazdrości o kobietę pobił znajomego i dźgnął nożem w szyję. Pomagał mu 15-letni sąsiad

i

Autor: Policja

Na sygnale

Z zazdrości o kobietę pobił znajomego i dźgnął nożem w szyję. Pomagał mu 15-letni sąsiad

2023-08-03 13:49

Na trzy miesiące do aresztu trafi 35-latek ze Skomlina w powiecie wieluńskim, który wspólnie z 15-letnim sąsiadem pobił znajomego oraz ugodził go nożem w szyję. Motywem miała być zazdrość o kobietę. Dorosłemu grozi teraz do 8 lat więzienia, a nastolatkiem zajmie się sąd rodzinny.

W poniedziałek późnym wieczorem policjanci z komisariatu w Białej otrzymali informację, że przy drodze w Skomlinie stoi mężczyzna, który najprawdopodobniej został ugodzony nożem. Na miejscu zastali załogę karetki pogotowia, która opatrywała rannego pokrzywdzonego.

- Okazało się, że 53-latek miał obrażenia głowy oraz ranę kłutą na szyi i wymagał hospitalizacji. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że tego dnia wspólnie z konkubiną poszli w odwiedziny do znajomego. Tam cała trójka wspólnie piła alkohol. W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki, której motywem była zazdrość o kobietę, uczestniczącą w spotkaniu. Po chwili mężczyźni wyszli z domu na posesję. Wtedy pojawił się tam mieszkający nieopodal 15-latek. Gospodarz wspólnie z nieletnim pobili pokrzywdzonego; 35-latek zaatakował go też nożem kuchennym - relacjonuje asp.sztab. Katarzyna Grela z komendy policji w Wieluniu.

W miejscu, gdzie doszło do pobicia, policjanci zastali pozostałą trójkę biesiadników. Wszyscy byli nietrzeźwi. 35-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Śledczy ustalili, że dzień wcześniej u 35-latka również odbywało się spotkanie zakrapiane alkoholem, podczas którego rzucił się on z pięściami na 53-latka, a ponadto uderzał go drewnianym kijem. Pokrzywdzony doznał średnich obrażeń ciała.

Po wytrzeźwieniu 35-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu i usłyszał zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz spowodowania średnich uszczerbków na zdrowiu u pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Z kolei sprawą 15-latka, który brał udział w pobiciu, zajmie się sąd rodzinny i nieletnich

Gnał pod prąd a za nim policjanci. Wideo z pościgu mrozi krew w żyłach