Za nami nocne zwiedzanie Gigantów Mocy. Noc Muzeów cieszyła się dużym zainteresowaniem [AUDIO]

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Za nami nocne zwiedzanie Gigantów Mocy. Noc Muzeów cieszyła się dużym zainteresowaniem [AUDIO]

2022-05-16 16:02

W klimacie kryminalistycznym minęła tegoroczna Noc Muzeów organizowana przez Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie. Zarówno dorośli, jak i dzieci nie mogli narzekać na brak atrakcji. Jak się bawili? Więcej szczegółów w tym artykule.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią mieszkańcy Bełchatów znów mogli wziąć udział w popularnym i lubianym wydarzeniu Noc Muzeów. Do tej akcji włączyły się dwie bełchatowskie jednostki. Miejskie muzeum postawiło na sport i aktywności na świeżym powietrzu. Można było też zobaczyć wystawę i porozmawiać z osobami związanymi z bełchatowskim kolarstwem. Moc atrakcji przygotowało też Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, które na nocne zwiedzanie otworzyło drzwi w Gigantach Mocy. 

- Cieszę się, że po dwuletniej przerwie możemy ponownie spotkać się na żywo. A frekwencja pokazuje, że było to nam wszystkim bardzo potrzebne – mówił Jakub Kołodziejczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, w którym motywem przewodnim nocnego zwiedzania była „detektywistyczna zagadka”.

W MCK PGE Gigantach Mocy bełchatowscy policjanci opowiadali na czym polega ich praca, a chętni mogli spróbować swoich sił np. w „zdejmowaniu” odcisków palców i na moment zamienić się w technika kryminalistyki. Najmłodsi z chęcią siadali za kierownicą radiowozu oraz na policyjnym motocyklu, dużo radości sprawiło im również spotkanie z przewodnikiem psa służbowego i jego czworonożnym partnerem. Nie brakowało także innych atrakcji, jak chociażby nauki budowania z klocków lego, warsztatów z robotyki, zajęć pełnych różnorodnych doświadczeń czy kurs pierwszej pomocy. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Noc Muzeów w Gigantach Mocy. Posłuchaj wypowiedzi uczestników

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Odwiedzasz lokalne bazary?
Noc Muzeów 2022. Zabytkowe tramwaje na ulicach Warszawy