Zajrzyj na Jarmark Świąteczny w Bełchatowie i poczuj magię świąt! W programie wiele atrakcji

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Zajrzyj na Jarmark Świąteczny w Bełchatowie i poczuj magię świąt! W programie wiele atrakcji

2022-12-15 13:37

To będzie okazja, aby poszukać gwiazdkowych drobiazgów na prezenty, bożonarodzeniowych ozdób czy smakołyków na świąteczny stół. W najbliższy weekend na Placu Narutowicza w Bełchatowie odbędzie się Jarmark Świąteczny. Dodatkowo w sobotę rozbłyśnie tam miejska choinka.

Magię zbliżającego się Bożego Narodzenia poczuje każdy, kto w weekend 17-18 grudnia odwiedzi plac Narutowicza. Miejski Jarmark Świąteczny, organizowany przez prezydenta Bełchatowa Mariolę Czechowską, to już tradycja. Jak zawsze będzie on okazją, aby poszukać gwiazdkowych drobiazgów na prezenty, bożonarodzeniowych ozdób, ale też smakołyków na świąteczny stół. Nie zabraknie też dobrej zabawy i wyjątkowej atmosfery.

Będzie kilkadziesiąt stoisk z bogatą ofertą gastronomiczno-handlową. Nie zabraknie unikatowych ozdób, regionalnego rękodzieła, lokalnych wyrobów. Goście jarmarku będą także mogli skosztować przysmaków czy napić się gorących napojów. Wszystko w nastrojowej, świątecznej atmosferze – mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu w bełchatowskim Urzędzie Miasta.

W sobotę Jarmark Świąteczny potrwa od godz. 12:00 do 19:00, a w niedzielę od godz. 10:00 do 18:00.

Bełchatowski jarmark urozmaicą także dodatkowe atrakcje. Nowością i nie lada atrakcją będzie wyjątkowy świąteczny domek. Spotkamy w nim samego świętego Mikołaja, z którym każdy chętny będzie mógł sobie zrobić zdjęcie. A przed chatką stanie specjalna skrzynka pocztowa, gdzie będzie można wrzucać swoje bożonarodzeniowe listy ze spisem wymarzonych prezentów. Na tym nie koniec. Po placu Narutowicza krążyć będą bajkowe postacie – Elza i Olaf, a także szczudlarze przypominający elfy. Nie zabraknie też muzycznych akcentów. Na sobotę zaplanowane są występy dzieci z miejskich przedszkoli oraz szkół oraz laureatów konkursu wokalnego „Małe gwiazdy”, zaś na niedzielę koncert Miejskiej Orkiestry Dętej. W tych dniach zapraszamy także do holu MCK PGE Giganty Mocy, gdzie na najmłodszych czekać będą świąteczne warsztaty przygotowane przez bełchatowskie jednostki kultury.

Szczegółowy program tego wydarzenia znajduje się na plakacie poniżej:

Zajrzyj na Jarmark Świąteczny w Bełchatowie i poczuj magię świąt! W programie wiele atrakcji

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie
Sonda
Lubisz spędzać zimowy urlop w ciepłych krajach?
Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Warszawie