Załadowane ciężarówki przetestują wytrzymałość nowego wiaduktu „bełchatowskiego” przed Piotrkowem. Będą utrudnienia

i

Autor: GDDKiA (zdjęcie poglądowe)

Załadowane ciężarówki przetestują wytrzymałość nowego wiaduktu „bełchatowskiego” przed Piotrkowem. Będą utrudnienia

2021-08-06 13:56

Uwaga kierowcy! W najbliższy wtorek, czyli 10 sierpnia będą utrudnienia na wiadukcie drogi krajowej nr 74 na węźle Piotrków Trybunalski Południe, czyli na trasie Piotrków-Bełchatów. Drogowcy będą testować wytrzymałość nowego wiaduktu, a to oznacza, że ruch w tym miejscu będzie wstrzymywany.

Kolejny etap prac na odcinku budowanej autostrady A1 między Tuszynem i Piotrkowem Trybunalskim został już zrealizowany. W związku z tym zaistniała konieczność przeprowadzenia prób obciążeniowych południowego wiaduktu drogi krajowej 74j na węźle Piotrków Trybunalski Południe (trasa Piotrków Trybunalski– Bełchatów), Zostaną one zrealizowane w najbliższy wtorek, 10 sierpnia i wówczas należy spodziewać się utrudnień w obrębie całego węzła.

- Próby będą prowadzone w godzinach od 8.00 do 13.00 i w tym czasie ruch kilkakrotnie będzie wstrzymywany na czas 15 – 20 minut na kierunku Piotrków Trybunalski – Bełchatów (w obu kierunkach), a także na łącznicach dla kierunków: z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego i z Katowic do Bełchatowa – informują służby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

Próby będą polegać na statycznym obciążeniu nowej konstrukcji (wjeżdża i zatrzymuje się na niej określona liczba załadowanych ciężarówek), a także na obciążeniu dynamicznym. W tym przypadku załadowany samochód ciężarowy przejeżdża przez wiadukt z określoną prędkością, odpowiednio wiele razy. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku precyzyjne urządzenia badają liczne parametry zachowania się konstrukcji.

- Apelujemy do kierowców o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności, a jeśli to możliwe wybór alternatywnej trasy przejazdu – dodaje GDDKiA.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Zgadnij kim jestem

Pytanie 1 z 6
Kto by pomyślał, że sam Harry Styles wybierze ten sam garnitur co ja! Najwyraźniej oboje mamy doskonały zmysł mody, skoro ubraliśmy się w tę samą stylizację. Kim jestem?
Ceny warzyw i owoców szokują! Kupujący oburzeni