Zamiast dziur, droga równa jak stół. Kierowcy mogą już korzystać z odnowionej alei Wyszyńskiego

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Zamiast dziur, droga równa jak stół. Kierowcy mogą już korzystać z odnowionej alei Wyszyńskiego

2021-08-23 13:02

Zaledwie kilkanaście dni zajął drogowcom remont alei Wyszyńskiego w Bełchatowie. Prace były prowadzone na najbardziej zniszczonym odcinku – od Wojska Polskiego do ronda Solidarności. Modernizacja drogi kosztowała ponad 430 tysięcy złotych.

To z pewnością dobre wiadomości dla kierowców z Bełchatowa. Zakończyły się już najważniejsze prace na remontowanym odcinku alei Wyszyńskiego. Mowa o fragmencie między osiedlami Dolnośląskie i Przytorze. Prace w tym miejscu były prowadzone od 9 sierpnia, a już wczoraj zakończyły się roboty drogowe i zmotoryzowani mogli przejechać wyremontowanym odcinkiem. Do zakończenia inwestycji pozostały już tylko detale w postaci wykonania oznakowania poziomego. W najbliższych dniach pomalowane zostaną m.in. pasy przejść dla pieszych, dlatego apelujemy do kierowców, aby w tym miejscu zachowali większą czujność.

Aleja Wyszyńskiego, czyli fragment tzw. małej obwodnicy miasta, to ważna arteria komunikacyjna. Każdego dnia korzysta z niej kilkanaście tys. pojazdów. Remont odcinka od Wojska Polskiego do ronda Solidarności był niezbędny, to właśnie ten fragment drogi ucierpiał najbardziej podczas ostatniej zimy. Koszt prac to nieco ponad 430 tys. zł, z czego 100 tys. zł przekazał na ten cel powiat bełchatowski.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Uważasz, że wprowadzenie tablic rejestracyjnych na całe życie i możliwości tymczasowego wycofania pojazdu z ruchu to dobry pomysł?
KAPELUSZOMAT stanął na Rynku w Krakowie. To pierwsze takie urządzenie w Polsce a być może na świecie.