Zarzut zabójstwa i tymczasowy areszt dla 41-latka z Bełchatowa. Mężczyźnie grozi dożywocie

i

Autor: KPP Bełchatów

Zarzut zabójstwa i tymczasowy areszt dla 41-latka z Bełchatowa. Mężczyźnie grozi dożywocie

2024-05-22 8:45

Kara dożywotniego więzienia grozi 41-letniemu mężczyźnie, który śmiertelne ciosy zadał 55-letniej kobiecie i jej 68-letniemu mężowi. Zabójstwo miało miejsce w jednym z mieszkań w kamienicy przy ulicy Czyżewskiego w Bełchatowie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie.

Informację o przestępstwie bełchatowska policja otrzymała 20 maja tuż po godzinie 10.30. Wówczas dyżurny bełchatowskiej policji został zaalarmowany o zabójstwie, do którego doszło w jednym z mieszkań w kamienicy usytuowanej przy ulicy Czyżewskiego w Bełchatowie. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy pod wskazanym adresem znaleźli zwłoki dwóch osób.

- Okazało się, że ofiarami tej tragedii jest kobieta w wieku 55-lat oraz 68-letni mężczyzna. To małżonkowie, którzy zamieszkiwali po sąsiedzku z osobą podejrzewaną. W sprawie, bezpośrednio po otrzymaniu przez policję zgłoszenia o przestępstwie, zatrzymany został 41-letni bełchatowianin. Mężczyzna znany jest bełchatowskiej policji z wcześniejszego konfliktu z prawem. Był już wcześniej notowany, w tym za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. W czasie przeszukania podejrzewanego policjanci znaleźli przy nim między innymi nóż, który został zabezpieczony jako prawdopodobne narzędzie zbrodni. W chwili zatrzymania mężczyzna był nadpobudliwy, wobec czego, zanim trafił do policyjnej celi, została od niego pobrana krew na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie - informuje Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Na miejscu tragedii policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili szczegółowe oględziny, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne pomocne w odtworzeniu przebiegu dramatycznego spotkania.

- Policjanci wstępnie ustalili, że do tragedii doszło w trakcie towarzyskiego spotkania, w trakcie którego sprawca zadał śmiertelne ciosy swoim sąsiadom. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego 41-latek usłyszał zarzuty zabójstwa w związku z przestępstwem rozboju - dodaje Iwona Kaszewska. 

41-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu sprawca został już tymczasowo aresztowany.

Sonda
Czy zamach ze strony Rosji jest możliwy?
RZEŹNIK Z TEHERANU NIE ŻYJE. Tego człowieka żałuje ANDRZEJ DUDA