Zbierają na wózek dla chorego 25-latka z Zelowa, ale brakuje nakrętek. Każdy może pomóc!

i

Autor: Pixabay

Zbierają na wózek dla chorego 25-latka z Zelowa, ale brakuje nakrętek. Każdy może pomóc!

2021-03-09 16:05

Nakręć się na pomaganie! Trwa zbiórka nakrętek na nowy wózek inwalidzki dla 25-letniego Przemka z Zelowa, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Organizatorzy zbiórki liczyli, że zakończy się w czerwcu, ale z powodu pandemii akcja idzie wolniej niż się spodziewano. Do tej pory zebrano tonę, a potrzeba aż cztery.

To już siódma odsłona bełchatowskiej akcji "Zakręcona pomoc". Zasada jest bardzo prosta. Organizatorzy najpierw wybierają osobę, której chcą pomóc, a następnie rusza zbiórka nakrętek. Dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest na zakup niezbędnego sprzętu, który pomaga chorej osobie.

Tym razem padło na Przemka z Zelowa. To 25-latek, który od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Ze względu na swoją chorobę nigdy nie chodził i nie mówił. Przemek wymaga całodobowej opieki. Dzięki zbiórce otrzyma nowy wózek inwalidzki, który jest dla niego niezbędny.

Najpierw trzeba jednak zebrać odpowiednią ilość nakrętek. A z tym, niestety, jest duży problem. Pandemia spowolniła akcję, która pierwotnie miała się zakończyć w czerwcu tego roku. Potrzebne są 4 tony nakrętek, a póki co zebrano 1/4.

- Szkoły są zamknięte, a to właśnie dzięki zbiórkom w tych miejscach dostawaliśmy bardzo dużo nakrętek. Nie możemy też zorganizować turnieju charytatywnego, który wsparłby akcję. To sprawia, że tych nakrętek mamy dużo mniej - mówi Andrzej Jędrzejczyk, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie.

Chcesz pomóc w zakupie wózka dla Przemka? Nic prostszego! Wystarczy przynieść dowolną ilość plastikowych nakrętek do siedziby CKZ-u przy ulicy Czaplinieckiej 96. Im więcej uda się uzbierać, tym szybciej nadejdzie pomoc dla chorego 25-latka.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Jak bardzi brakuje Ci koncertów w trakcie pandemii?
Jan Błachowicz już w Polsce! Kibice witają mistrza UFC