Zelów: Rowerzystka z prawie 3 promilami. Jechała wężykiem na oczach policjantów

i

Autor: KPP Bełchatów

Zelów: Rowerzystka miała prawie 3 promile. Jechała "wężykiem" na oczach policjantów

2022-08-08 11:59

Dotkliwa kara finansowa spotkała 44-letnią mieszkankę gminy Zelów, która kompletnie pijana jechała rowerem po ulicach Zelowa. Kobieta miała w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Została ukarana mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.

W sobotę, 6 sierpnia o godz. 16.20 funkcjonariusze zelowskiej policji patrolując ulicę Sienkiewicza w Zelowie zwrócili uwagę na jadącą z przeciwnego kierunku rowerzystkę, która nie trzymała toru jazdy i jechała „wężykiem”. W takiej sytuacji mundurowi natychmiast zareagowali na zagrożenie.

- Wylegitymowali i skontrolowali stan trzeźwości cyklistki. Okazało się, że była kompletnie pijana, miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 44-latka tłumaczyła policjantom, że „jedzie niedaleko” - relacjonują mundurowi z KPP w Bełchatowie. 

Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych.

Policja apeluje i przypomina, że tak nieodpowiedzialne zachowanie nie tylko skutkuje mandatem, ale może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach tragedii, dla samego rowerzysty, jak też innych uczestników ruchu drogowego. 

Masz dla nas ciekawy temat? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy zapinasz pasy bezpieczeństwa w samochodzie?
Tego się nie spodziewali. Policjanci polowali na pieszych i rowerzystów z drona!