Zostają po lekcjach i uczą Ukraińców języka polskiego. Nauczyciele z Herberta w Bełchatowie ruszyli z darmowymi kursami dla uchodźców [AUDIO]

i

Autor: RR

Zostają po lekcjach i uczą Ukraińców języka polskiego. Nauczyciele z Herberta w Bełchatowie ruszyli z darmowymi kursami dla uchodźców [AUDIO]

2022-03-25 15:15

Na co dzień uczą polskie dzieci, a teraz wzięli pod swoje skrzydła uchodźców z Ukrainy. Nauczyciele z liceum Herberta w Bełchatowie ruszyli z darmowymi kursami języka polskiego dla Ukraińców. Na pierwszych zajęciach pojawiło się ok. 60 osób.

Polacy od kilku tygodni pomagają uciekającym przed wojną Ukraińcom. Część osób przekazuje pieniądze i paczki, inni przyjmują naszych sąsiadów do domów. Coraz częściej są też dla nich organizowane bezpłatne zajęcia z języka polskiego. Z takimi kursami właśnie ruszyli nauczyciele z liceum Herberta w Bełchatowie. Na pierwszych zajęciach w szkolnych ławkach zasiadło ok. 60 Ukraińców w przeróżnym wieku. 

- Ten pomysł zaproponowali sami nauczyciele. Cel jest taki, aby pomóc im w funkcjonowaniu na co dzień, np. w urzędzie, aptece czy na ulicy - mówi Małgorzata Jasitczak, dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie. 

Nowych "uczniów" Herberta podzielono na cztery grupy, aby nauka była jeszcze bardziej efektywna. Zajęcia prowadzą nauczyciele z języka polskiego, rosyjskiego i angielskiego. Lekcje będą się odbywać cyklicznie. Póki co do końca roku szkolnego.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Nauczyciele z Herberta w Bełchatowie ruszyli z kursami języka polskiego dla uchodźców

Nie tylko Herbert ruszył z taką pomocą. W sobotę 26 marca i w niedzielę 27 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Bełchatowie na zainteresowanych czekać będą wykładowcy. Zajęcia zaplanowano o godz. 12. Skierowane są zarówno do dorosłych jak i dzieci. Organizowane są wspólnie przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Bełchatowie, Fundację Pomagamy Dzieciakom i Seniorom w Bełchatowie, SP nr 3 oraz Miasto Bełchatów. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy bojkot firm, które nie wycofały się z Rosji ma sens?
Stracił równowagę i spadł na torowisko. Szokujące sceny na dworcu w Gdańsku