Żywa szopka w Bełchatowie oblegana! Na miejscu czekają alpaki, oślica, owieczka i baranek [AUDIO]

i

Autor: RR

Żywa szopka w Bełchatowie oblegana! Na miejscu czekają alpaki, oślica, owieczka i baranek [AUDIO]

2021-12-28 14:46

Są egzotyczne, słodkie i co najważniejsze – na wyciągnięcie ręki. W żywej szopce w Bełchatowie można spotkać oślicę, alpaki, ale też owieczkę i baranka. Atrakcja dostępna jest od Wigilii w ogrodach kościoła przy ulicy Kościuszki i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Już kolejny rok z rzędu w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Kościuszki w Bełchatowie pojawiła się żywa szopka. Dostępna jest od Wigilii i każdego dnia cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Bełchatowa - zarówno tych młodszych, jak i starszych. 

- Pan Jezus urodził się właśnie w stajni, więc wiadomo, że towarzyszyły mu zwierzęta - przypomina symbolikę żywej szopki ks. Zbigniew Zgoda, proboszcz parafii NMP w Bełchatowie. To on był inicjatorem tej bełchatowskiej atrakcji, która już od 7 lat niezmiennie cieszy oko bełchatowian oraz mieszkańców okolicznych miejscowości.  

W tym roku w żywej szopce pojawili się nowi goście. To alpaki, które zastąpiły lamy. Jest też oślica, owieczka i baranek. Zwierzęta będzie można zobaczyć do 6 stycznia. 

Odwiedzający to miejsce podzielili się swoimi wrażeniami.

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Żywa szopka w Bełchatowie. Posłuchaj wypowiedzi odwiedzających
Sonda
Czy chciałbyś mieć siostrę/brata bliźniaka?
Szopka z Różanki przyciąga tłumy. Chodzi o jeden szczegół