2021 rok należał do Oliwii i Tymona. Najchętniej wybierane imiona w Bełchatowie

i

Autor: Pixabay

2021 rok należał do Oliwii i Tymona. Najchętniej wybierane imiona w Bełchatowie

2022-01-13 15:49

Oliwia, Julia i Laura oraz Tymon, Franciszek i Antoni – to najchętniej wybierane imiona w 2021 roku w Bełchatowie. Nie brakowało też oryginalnych imion. Więcej szczegółów w tym artykule.

Jak podaje bełchatowski Urząd Stanu Cywilnego, w 2021 r. zarejestrowano w tej jednostce 755 aktów urodzenia. Wśród nich jest 232 nowych mieszkańców Bełchatowa. To o czworo mniej niż rok wcześniej. Pozostałe dzieci, to mieszkańcy innych miejscowości.

W rankingu najchętniej wybieranych żeńskich imion na pierwszym miejscu w ubiegłym roku znalazła się Oliwia. Tuż za nią znalazły się Julia, Laura, Nela. Wśród chłopców prym wiodą: Tymon, Franciszek, Antoni, Aleksander.

Warto również w tym miejscu wspomnieć o pojedynczych przypadkach nadawania imion. W bełchatowskim USC zarejestrowano takie imiona jak Zoe, Mia, Gaja, a wśród chłopców Dobromił, Miron, Dorian.

Przypomnijmy, że zgodnie z prawem już od kilku lat rodzice mogą wybrać dla swojej pociechy imię obce i to niezależnie od własnego obywatelstwa i narodowości. Nadal obowiązuje natomiast zasada nadawania maksymalnie dwóch imion, które nie mogą być ośmieszające, czy nieprzyzwoite.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy satysfakcjonuje Cię oferta dla dzieci na ferie zimowe?
Tak bydgoska policja walczy z piratami drogowymi!