60-latek jechał motorowerem wężykiem.  Mieszkaniec powiatu bełchatowskiego miał 3 promile

i

Autor: KPP Bełchatów

60-latek jechał motorowerem "wężykiem". Mieszkaniec powiatu bełchatowskiego miał 3 promile

2023-04-13 14:04

Ta wycieczka będzie go drogo kosztować. 60-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego jechał motorowerem na podwójnym gazie. Wydmuchał aż 3 promile. Teraz będzie się tłumaczył przed sądem.

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia w miejscowości Parzno na terenie gminy Kluki. W godzinach wieczornych dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy motoroweru marki Shenke. Jak ustalili policjanci, podróżujący swoim autem mieszkaniec powiatu łaskiego, przejeżdżając przez miejscowość Parzno, zwrócił uwagę na jadącego przed nim kierowcę jednośladu. Mężczyzna nie trzymał toru jazdy, jechał „wężykiem'', stwarzając w ten sposób zagrożenie w ruchu drogowym. Świadek tego niebezpiecznego zachowania natychmiast zareagował. Jechał za nim, dając sygnały kierowcy do zatrzymania się. Kiedy ten zatrzymał się, świadek uniemożliwił mu dalszą jazdę i zabrał kierowcy kluczyki. Na miejsce wezwał patrol policji.

- Okazało się, że 60-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego, kierujący motorowerem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a jego pojazd nie miał przeglądu technicznego. Mężczyzna został zatrzymany. Stracił prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty - informuje bełchatowska policja.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Znasz zasady Pierwszej Pomocy?
Słupscy lekarze ratują twarz mężczyzny