Znów sypnęło mandatami. Bełchatowska policja podsumowała działania Wielkanoc 2023

i

Autor: KPP Bełchatów

Znów sypnęło mandatami. Bełchatowska policja podsumowała działania "Wielkanoc 2023"

2023-04-11 14:29

Ponad 170 kontroli kierowców, 76 mandatów, 8 wniosków o ukaranie do sądu i 2 nietrzeźwych kierowców – to efekt policyjnych działań na drogach powiatu bełchatowskiego podczas świątecznego weekendu "Wielkanoc 2023". Tradycyjnie, najwięcej kierowców wpadło za nadmierną prędkość.

Od piątku 7 kwietnia do poniedziałku 10 kwietnia 2023 roku, w trosce o bezpieczeństwo podróżujących podczas świątecznego weekendu policjanci z wydziału ruchu drogowego, wspierani również przez policjantów z innych komórek, prowadzili działania prewencyjne pod nazwą „Wielkanoc 2023”.

W tym czasie na drogach powiatu bełchatowskiego doszło do jednego wypadku drogowego. W trakcie służby funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców. Ich uwadze nie umknęły również nieprawidłowe zachowana pieszych, szczególnie w obrębie przejść dla pieszych. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, w czasie kontroli sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, zwracali uwagę w jaki sposób przewożone są dzieci. 

- Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali 174 kierowców. 76 uczestników ruchu drogowego zostało ukaranych mandatami karnymi, wobec 52 osób zastosowano pouczenia. Za naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci skierowali również 8 wniosków o ukaranie do sądu. Dodatkowo policjanci wyeliminowali z ruchu 2 nietrzeźwych kierowców - informują funkcjonariusze z KPP w Bełchatowie. 

Policja cały czas apeluje o przestrzeganie zasad bezpiecznego poruszania się na drogach, dotyczy to wszystkich uczestników ruchu drogowego. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy kary za ucieczkę z miejsca wypadku powinny być bardziej surowe?
25-latek podejrzany o zdewastowanie pomnika Jana Pawła II przed łódzką katedrą zatrzymany