60-letni motocyklista spod Bełchatowa pędził jak szalony przez miasto. Słono za to zapłacił

i

Autor: KMP Piotrków Trybunalski

60-letni motocyklista spod Bełchatowa pędził jak szalony przez miasto. Słono za to zapłacił

2022-09-26 15:06

60-letni pirat drogowy na motocyklu. Policja w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymała seniora, który przez miasto pędził z prędkością 123 km/h. Mieszkaniec powiatu bełchatowskiego dostał mandat w wysokości 2,5 tys. złotych oraz 15 punktów karnych. Stracił też prawo jazdy.

25 września policjanci piotrkowskiej drogówki przeprowadzali kontrole prędkości na terenie miasta oraz powiatu. Po godzinie 16 na ulicy Sulejowskiej zmierzyli prędkość pędzącego jednośladem.

- Okazało się, że 60-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 73 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych - informują funkcjonariusze z KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjanci również zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mundurowi przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pośpiech, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń.

- Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Pamiętajmy również, że motocykliści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W przypadku zdarzenia drogowego z innym pojazdem mają zdecydowanie mniejsze szanse niż kierowca pojazdu, a niestety większość sytuacji z udziałem motocyklistów kończy się dla nich tragicznie - dodają policjanci. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy. Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy wszystkie interwencje policjantów powinny być nagrywane?
Dostał mandat, chociaż miał pierwszeństwo. "Uratowała mnie kamerka"