700 biegaczy na ulicach Bełchatowa. Będą utrudnienia dla kierowców [Mapa]

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

700 biegaczy na ulicach Bełchatowa. Będą utrudnienia dla kierowców [Mapa]

2022-11-17 9:06

W najbliższą niedzielę, 20 listopada biegacze opanują Bełchatów. Przed nami "Bełchatowska Piętnastka" w której weźmie udział ok. 700 zawodników z całej Polski i Europy. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami między godziną 11.30 a 14.

Przed nami największe wydarzenie w miejskim kalendarzu imprez sportowych. Mowa o Bełchatowskiej Piętnastce. W jej jubileuszowej, dwudziestej piątej już odsłonie wystartuje 700 biegaczy z całej Polski i Europy - do naszego miasta przyjadą miłośnicy biegania z Czech, Węgier, Szwajcarii i Norwegii. Zawodnicy do pokonania będą mieć wybrany przez siebie dystans: 15 lub 5 km. Jak informuje Miejskie Centrum Sportu, tegoroczna, zmieniona trasa, ma sprzyjać osiągnięciu rekordów życiowych.

Ze względu na organizację Piętnastki, w najbliższą niedzielę, 20 listopada, na kilku ulicach kierowcy pojadą nieco inaczej. Czasowe utrudnienia, między godz. 11.30 a 14 wystąpią na ulicach: Dąbrowskiego, 1 Maja, Staszica, Olsztyńskiej, Kujawskiej, Kaliskiej, Łowickiej, Chełmińskiej, Słonecznej i Sienkiewicza. Na większości wymienionych ulic obowiązywać będzie ruch wahadłowy, kilka zostanie natomiast czasowo zamkniętych.

- Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi zarówno na biegaczy, jak i kierujących ruchem - mówią pracownicy bełchatowskiego MCS-u.

700 biegaczy na ulicach Bełchatowa. Będą utrudnienia dla kierowców [Mapa]

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

W związku z wprowadzeniem czasowej zmiany organizacji ruchu, zmienią się także kursy kilku linii emzetek: 2, 3 i 10. 

Więcej informacji na temat biegu oraz zmian w organizacji ruchu znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Sportu.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Kto wygra mecz Polska - Meksyk?
Rozmowa z nauczycielem ofiar w Przewodowie: uczyłem obydwu Bogusiów