72-latek potrącił 81-letnią pieszą. Kobieta trafiła do szpitala w Bełchatowie

i

Autor: KPP Bełchatów

72-latek potrącił 81-letnią pieszą. Kobieta trafiła do szpitala w Bełchatowie

2021-12-02 13:13

Policjanci z Bełchatowa pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem pieszej. Wczoraj po zmierzchu w Pożdżenicach w gminie Zelów kierowca osobówki potrącił 81-letnią seniorkę. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do bełchatowskiego szpitala.

Do wypadku doszło 1 grudnia tuż po godz. 16 na drodze gminnej w miejscowości Pożdżenice. Do zdarzenia doszło na nieoświetlonym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym.

- 72-letni kierowca samochodu marki Subaru Forester jadąc w kierunku miejscowości Sobki, potrącił 82-letnią pieszą prowadzącą rower. Z relacji kierowcy wynika, że do zdarzenia doszło w trakcie manewru wymijania z innym pojazdem. Pieszą zauważył w ostatniej chwili, gdyż nie posiadała żadnych elementów odblaskowych. Rower, który kobieta prowadziła, również nie posiadał oświetlenia. Kierowca subaru był trzeźwy - mówią policjanci z KPP w Bełchatowie. 

Poszkodowana kobieta z obrażeniami ciała trafiła do bełchatowskiego szpitala. Pod nadzorem prokuratury policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Mundurowi przypominają i apelują o zachowanie ostrożności na drodze oraz noszenie odblasków. Zwłaszcza teraz, kiedy wcześniej zapada zmrok. 

Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widoczny dla kierującego pojazdem z odległości około 20 - 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe prawidłowo nałożone na odzież widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby uczestnicy zdarzeń drogowych używali elementów odblaskowych - nie mają złudzeń policjanci, którzy zachęcają do używania odblasków.  

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy masz stare, rodzinne fotografie?
Agresja za maseczkę pod brodą w Lesznie