Kłótnia, potrącenie i wysoki mandat. Niecodzienne zdarzenie w Sopocie

i

Autor: KPP Bełchatów

84-latek z Bełchatowa uratowany przed wychłodzeniem. Policja znalazła go w samą porę!

2023-02-10 14:27

W tej interwencji decydowała każda minuta. Bełchatowscy policjanci uratowali przed wychłodzeniem 84-latka, który w środku nocy leżał na zaśnieżonym trawniku. Starszym panem zaopiekowali się ratownicy medyczni.

Do zdarzenia doszło 10 lutego tuż przed godziną 2 w nocy. Do bełchatowskiej komendy zgłosiła się zaniepokojona kobieta. Poinformowała, że martwi się o swojego 84-letniego ojca, z którym od kilku godzin nie ma kontaktu. Podała też, że mężczyzna wieczorem 9 lutego wyszedł na spotkanie towarzyskie. Miało ono miejsce w jednym z miejskich lokali. Twierdziła, że ostatni kontakt z ojcem miała przed godziną 22, kiedy w towarzystwie swojego kolegi wychodził z restauracji. Zgłaszająca opisała wygląd swojego ojca.

- W tej sytuacji oficer dyżurny natychmiast zadysponował policyjne patrole. Mundurowi ruszyli w teren w poszukiwaniu starszego pana. Przeczesywali teren miasta i sprawdzali pobliskie skwery. Patrolując osiedle Łąkowa, policjanci znaleźli mężczyznę. Leżał on na zaśnieżonym trawniku, w miejscu nieoświetlonym. Okazało się, że wracał do domu lecz ze względu na swój wiek postanowił odpocząć. Mężczyzna był zmarznięty - relacjonują policjanci z KPP w Bełchatowie.

Na szczęście pomoc przyszła w samą porę. Mundurowi na miejsce wezwali karetkę pogotowia ratunkowego oraz powiadomili jego córkę. 84-latkowi została udzielona pomoc medyczna. Jego zdrowiu już nic nie zagraża.

- W nocy panowała temperatura poniżej zera, istniało zagrożenie, że gdyby mężczyzna w takich warunkach atmosferycznych pozostał na zewnątrz mógłby zamarznąć - dodają funkcjonariusze.

Na szczęście ta historia zakończyła się szczęśliwie. Policjanci po raz kolejny apelują, aby w takich sytuacjach natychmiast wzywać służby. Sprawdzą każdy sygnał. 

Masz dla nas ciekawy temat? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z twojej okolicy.

Sonda
Jak oceniasz jakość publicznej służby zdrowia w Polsce:
Pod 8-latkiem zarwał się lód. Chłopiec nie żyje