A1 w Łódzkiem: Ogromne utrudnienia w okolicach Piotrkowa. Likwidują wielkie rondo

i

Autor: GDDKiA

A1 w Łódzkiem: Ogromne utrudnienia w okolicach Piotrkowa. Likwidują wielkie rondo

2020-12-29 17:28

Ruszył proces likwidacji ogromnego, jednopoziomowego ronda w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. Kierowcy jadący autostradą A1, ale i S8 muszą liczyć się nie tylko z nową organizacją ruchu w okolicy skrzyżowana się tych tras, ale też bardzo dużych utrudnień w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego.

Pierwsze utrudnienia zaczęły się dziś, 29 grudnia. Prace związane z likwidacją jednopoziomowego skrzyżowania na węźle Piotrków Trybunalski Zachód wymusiły całkowite zatrzymania ruchu dwukrotnie.

W godzinach popołudniowych konieczne było zatrzymanie ruchu na drodze ekspresowej S8 na wysokości węzła Piotrków Trybunalski Północ. W tym samym czasie zamknięty został ruch na autostradzie A1 na jezdni w kierunku Katowic, około półtora kilometra przed węzłem Piotrków Trybunalski Zachód. Jedynie ruch w stronę Łodzi miał się odbywać normalnie.

Kierowcy musieli się liczyć z utrudnieniami i korkami. A na tym nie koniec, bo zmotoryzowanych czekają kolejne problemy, tym razem jutro, 30 grudnia.

A1 - utrudnienia na "węźle bełchatowskim"

Środa też da "popalić" kierowcom. GDDKiA w Łodzi informuje, że między godziną 9 i 11, w związku z likwidacją tymczasowego ronda u zbiegu autostrady A1 i DK 74 nastąpi całkowite zatrzymanie ruchu na blisko 2 godziny na wszystkich wlotach ronda od strony: Łodzi, Katowic, Piotrkowa Trybunalskiego i Bełchatowa.

- Po wprowadzeniu zmian, ruch na osi północ – południe będzie się odbywał na wprost, bez konieczności zwalniania i zatrzymywania. Radykalnie poprawi to warunki podróżowania tym - jednym z najważniejszych szlaków kraju. Przejazd między Piotrkowem Trybunalskim i Bełchatowem będzie się odbywał w obu kierunkach po nowym – północnym wiadukcie węzła Piotrków Trybunalski Południe. Mimo wprowadzonych zamian, na węźle zostaną utrzymane wszystkie relację skrętne, jednak ze względu na fakt, że to rozwiązania tymczasowe, będą wymagały od kierowców dużej dozy koncentracji i bardzo uważnego czytania oznakowania – informuje GDDKiA w Łodzi.

W związku z koniecznością wstrzymania ruchu na czas wprowadzenia nowej organizacji, warto rozważyć wybór innej trasy. Odcinek, na którym będzie zmieniana organizacja, można ominąć, jadąc przez Piotrków Trybunalski drogą krajową nr 91.

Sonda
Jak wspominasz rok 2020?
Półnagi Stifler paraduje w centrum miasta. Interweniowała policja