Akcja Bezpieczne wakacje. Dzieci z Bełchatowa już wiedzą na co uważać nad wodą [AUDIO]

i

Autor: PCS w Bełchatowie

Akcja "Bezpieczne wakacje". Dzieci z Bełchatowa już wiedzą na co uważać nad wodą [AUDIO]

2022-06-30 12:44

Takiej wiedzy nigdy za wiele. Dzieci z Bełchatowa pod okiem ratowników i policjantów podszkoliły się z zakresu bezpieczeństwa nad wodą. Oprócz pokazów pierwszej pomocy i pogadanek dostały też specjalne broszury. Akcję "Bezpieczne wakacje" zorganizowało Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie.

Z wodą nie ma żartów. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dobrze o tym wiedzą pracownicy Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie, którzy po raz kolejny zorganizowali akcję "Bezpieczne wakacje". Zarówno policjanci, jak i ratownicy wodni tłumaczyli młodym bełchatowianom, czego nie wolno robić podczas wypoczynku nad wodą. 

Dzieci otrzymały niezbędne wskazówki i broszury informacyjne na ten temat. Mogły też zobaczyć, jak wygląda pierwsza pomoc. Nie zabrakło ochotników, którzy spróbowali swoich sił w resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ale i tak największym zainteresowaniem cieszył się sprzęt ratownictwa wodnego, który był do dyspozycji małych bełchatowian. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów: 

Akcja "Bezpieczne wakacje". Posłuchaj wypowiedzi dzieci i organizatora

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Lubisz wypoczywać nad polskim morzem?
Zwierzęta dostały kurtyny wodne na upalne dni