Wielka moc małych nakrętek. Finał akcji Zakręcona pomoc dla Oliwiera w Bełchatowie

i

Autor: RR

Wielka moc małych nakrętek. Finał akcji "Zakręcona pomoc dla Oliwiera" w Bełchatowie [AUDIO]

2022-06-30 11:14

Zebrali ponad 4 tony nakrętek i dzięki temu kupili sprzęt dla niepełnosprawnego Oliwiera. W Bełchatowie zakończyła się kolejna odsłona akcji „Zakręcona pomoc”. Bełchatowianie po raz kolejny pokazali, że zbieranie nakrętek weszło im już w krew. Z korzyścią dla potrzebujących.

Akcja "Zakręcona pomoc dla Oliwiera" ruszyła w grudniu 2021 roku. Wystarczyło 6 miesięcy, aby uzbierać ponad 4 tony nakrętek. Dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na zakup podnośnika dla 13-latka. Chłopiec jest po rozległym urazie czaszkowo-mózgowym, którego doznał, gdy był jeszcze niemowlakiem. 

Mama Oliwiera nie ukrywała wzruszenia. Przyznaje, że podnośnik będzie dla nich dużym ułatwieniem  w codziennym życiu.  

- Dzięki ludziom, którzy zebrali nakrętki zyskaliśmy sprzęt na który musielibyśmy przeznaczyć sporo pieniędzy. To nie są tanie rzeczy. Takie akcje są bardzo szlachetne - podkreśliła pani Ania. 

Była to już 8. edycja tej akcji, a pomoc otrzymało 7 osób. Pomysłodawcą zbiórki jest Andrzej Jędrzejczyk, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie. 

- Nie zaśmiecamy środowiska, zbieramy nakrętki i w ten sposób pomagamy innym - cieszy się Andrzej Jędrzejczyk, który po raz ostatni koordynował tą akcją. Wkrótce odchodzi na zasłużoną emeryturę. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Finał akcji "Zakręcona pomoc dla Oliwiera". Posłuchaj wypowiedzi mamy chłopca i pomysłodawcy zbiórki

Finał akcji oznacza początek kolejnej. Tym razem nakrętki będą zbierane na specjalistyczny wózek dla Oli.  

- Kocha góry. Będziemy zbierać na profesjonalny sprzęt, aby mogła uczestniczyć w górskich wycieczkach - mówi pomysłodawca akcji "Zakręcona pomoc". 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy otrzymałeś w tym roku "paragon grozy'?
Właściciel agresywnego psa dostał wyrok