Wielka moc małych nakrętek. Finał akcji Zakręcona pomoc dla Oliwiera w Bełchatowie

i

Autor: RR

Wielka moc małych nakrętek. Finał akcji "Zakręcona pomoc dla Oliwiera" w Bełchatowie [AUDIO]

2022-06-30 11:14

Zebrali ponad 4 tony nakrętek i dzięki temu kupili sprzęt dla niepełnosprawnego Oliwiera. W Bełchatowie zakończyła się kolejna odsłona akcji „Zakręcona pomoc”. Bełchatowianie po raz kolejny pokazali, że zbieranie nakrętek weszło im już w krew. Z korzyścią dla potrzebujących.

Akcja "Zakręcona pomoc dla Oliwiera" ruszyła w grudniu 2021 roku. Wystarczyło 6 miesięcy, aby uzbierać ponad 4 tony nakrętek. Dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na zakup podnośnika dla 13-latka. Chłopiec jest po rozległym urazie czaszkowo-mózgowym, którego doznał, gdy był jeszcze niemowlakiem. 

Mama Oliwiera nie ukrywała wzruszenia. Przyznaje, że podnośnik będzie dla nich dużym ułatwieniem  w codziennym życiu.  

- Dzięki ludziom, którzy zebrali nakrętki zyskaliśmy sprzęt na który musielibyśmy przeznaczyć sporo pieniędzy. To nie są tanie rzeczy. Takie akcje są bardzo szlachetne - podkreśliła pani Ania. 

Była to już 8. edycja tej akcji, a pomoc otrzymało 7 osób. Pomysłodawcą zbiórki jest Andrzej Jędrzejczyk, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Bełchatowie. 

- Nie zaśmiecamy środowiska, zbieramy nakrętki i w ten sposób pomagamy innym - cieszy się Andrzej Jędrzejczyk, który po raz ostatni koordynował tą akcją. Wkrótce odchodzi na zasłużoną emeryturę. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Finał akcji "Zakręcona pomoc dla Oliwiera". Posłuchaj wypowiedzi mamy chłopca i pomysłodawcy zbiórki

Finał akcji oznacza początek kolejnej. Tym razem nakrętki będą zbierane na specjalistyczny wózek dla Oli.  

- Kocha góry. Będziemy zbierać na profesjonalny sprzęt, aby mogła uczestniczyć w górskich wycieczkach - mówi pomysłodawca akcji "Zakręcona pomoc". 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy otrzymałeś w tym roku "paragon grozy'?
Właściciel agresywnego psa dostał wyrok
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE