Aquarius Bełchatów wicemistrzem Polski w Hokeju Podwodnym! [AUDIO]

i

Autor: RR

Aquarius Bełchatów wicemistrzem Polski w Hokeju Podwodnym! [AUDIO]

2023-03-06 11:52

Bełchatów wicemistrzem Polski w hokeju...pod wodą. Drużyna Aquariusa zajęła drugie miejskie na zawodach, które w weekend zostały rozegrane na bełchatowskiej pływalni przy ulicy 1 Maja. Łącznie w turnieju wzięło udział pięć drużyn. To były pierwsze mistrzostwa, które odbyły się pod egidą Polskiego Związku Hokeja Podwodnego.

Zamiast łyżew mają płetwy, a rywalizacja nie odbywa się na lodzie, tylko na basenie. Do Bełchatowa zawitały najlepsze w kraju drużyny w hokeju podwodnym. Były to już 7. mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie, które po raz kolejny odbyły się na bełchatowskiej pływalni. 

- Bełchatów udostępnia nam swój basen i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. Przepisy mówią, że musimy korzystać ze zbiornika dwumetrowego, a w Polsce jest dosyć ciężko o takie baseny - mówi Jacek Krzywak, prezes Polskiego Związku Hokeja Podwodnego.  

Stare powiedzenie mówi, że "ściany pomagają gospodarzom". Coś w tym może być, bo drużyna Aquarius Bełchatów została wicemistrzem Polski. Tytuł zdobyły Bałtyckie Foki z Gdańska, a na trzecim miejscu znalazły się Szuwary z Ostrzeszowa. Drużyny wróciły do siebie z okazałymi pucharami. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Mistrzostwa Polski w hokeju pod wodą. Posłuchaj wypowiedzi zawodników

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Zawsze wyprowadzasz psa na smyczy?
Łódzki nauczyciel w dwie doby przebiegł ponad 300 kilometrów