Aukcja staroci w bełchatowskim muzeum. Licytowali dla walczącej Ukrainy [AUDIO]

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Aukcja staroci w bełchatowskim muzeum. Licytowali dla walczącej Ukrainy

2022-12-05 14:31

Licytowali starocie w szczytnym celu. W bełchatowskim muzuem odbyła się aukcja fantów z której dochód trafi na środki medyczne dla Ukrainy. Można było zdobyć stare monety, banknoty czy gadżety z czasów PRL-u. Łącznie zebrano blisko 2,5 tys. złotych.

Militaria, numizmaty, medale okolicznościowe, papiery wartościowe, gadżety z czasów PRL-u - te i wiele innych ciekawych eksponatów można było wylicytować na aukcji staroci w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Zlicytowane zostały wszystkie przygotowane przez organizatorów przedmioty.

Licytacja przebiegła znakomicie. Nie spodziewaliśmy się, że każdy z ponad stu eksponatów znajdzie nowego właściciela. Największym zainteresowaniem cieszył się medal wybity z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i to za niego wylicytowaliśmy najwyższą kwotę, bo aż 300 zł – podsumowuje dyrektor bełchatowskiego Muzeum Regionalnego Marek Tokarek.

Aukcje prowadzone były od przysłowiowej „złotówki”, łącznie zebrano ponad 2 tys. 400 zł. Cały dochód przeznaczony zostanie na środki opatrunkowe oraz płyny dezynfekujące.

Wspólnie z bełchatowskim oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża zakupione medykamenty przekażemy do ukraińskich miast partnerskich Bełchatowa. Dziękujemy bełchatowianom, którzy po raz kolejny pokazali wielkie serce i chęć pomocy naszym braciom z Ukrainy – dodaje dyrektor Tokarek.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy niektóre grupy zawodowe powinny mieć rabaty na paliwo?
Orkiestra Górnicza jak co roku budzi mieszkańców zabytkowego osiedla Nikiszowiec w Katowicach