Jedyna taka pobudka w roku. Obchody Barbórki w Bełchatowie [AUDIO]

i

Autor: RR

Jedyna taka pobudka w roku. Obchody Barbórki w Bełchatowie [AUDIO]

2022-12-02 11:46

Wyjątkową pobudkę mieli dziś mieszkańcy Bełchatowa. Orkiestra górnicza z Kopalni Bełchatów od świtu budziła ludzi w kilku miejscach miasta. To z okazji niedzielnej Barbórki. Po porannej pobudce i uroczystej mszy górnicy wzięli udział w tradycyjnej akademii podczas której wręczono medale i odznaczenia.

4 grudnia Barbórka, czyli święto wszystkich górników. Ale pracownicy Kopalni Bełchatów świętują już dzisiaj. Tradycyjnie obchody rozpoczęła poranna pobudka w wykonaniu górniczej orkiestry, która pojawiła się w kilku miejscach Bełchatowa. W tym roku, po raz pierwszy, zagrała też w samym sercu miasta, czyli na Placu Narutowicza. 

- Staramy się kultywować tę tradycję. Już 48. raz gramy i budzimy bełchatowian. To dla nas miły początek dnia, mamy nadzieję, że dla mieszkańców również - powiedział Damian Krata, kapelmistrz orkiestry KWB Bełchatów. 

Po porannej pobudce mieszkańców w wykonaniu górniczej orkiestry i mszy w intencji górników pracownicy kopalni spotkali się na tradycyjnej akademii w hali widowisko-sportowej przy hotelu Sport. Wręczono tam medale i odznaczenia zasłużonym górnikom. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Obchody Barbórki w Bełchatowie. Posłuchaj wypowiedzi górników i mieszkańców

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Podobają ci się takie filmy w mediach społecznościowych?
W Lesznie powstała Chatka Świętego Mikołaja