Aula w bełchatowskim Energetyku zyska nowy blask. Remont pochłonie 1,5 mln złotych

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

Aula w bełchatowskim Energetyku zyska nowy blask. Remont pochłonie 1,5 mln złotych

2022-11-18 14:51

Już wkrótce aula w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie nie tylko wypięknieje, ale także poprawi się jej funkcjonalność. Bełchatowskie starostwo podpisało już umowę z wykonawcą na przebudowę i remont auli wraz z termomodernizacją stropodachu w ZSP nr 1.

Inwestycja warta ponad 1,5 mln zł (będzie też dotacja z zewnątrz) zostanie wykonana w ramach zadania "Przebudowa auli w ZSP nr 1 w Bełchatowie w celu poprawy efektywności energetycznej wraz z utworzeniem miejsca edukacji ekologicznej – OS". Wykonawca został wyłoniony w drugim przetargu. Na wykonanie prac, zgodnie z umową, ma termin do końca lipca 2023 roku.

- To bardzo istotna inwestycja. Nasza aula jest jedynym takim pomieszczeniem w szkołach ponadpodstawowych w Bełchatowie. Po wykonaniu zaplanowanych prac będziemy mieli w pełni funkcjonalną, estetyczną i nowoczesną aulę, w której będzie możliwa organizacja nie tylko wydarzeń szkolnych, ale także powiatowych – podkreśla Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Zakres robót jest bardzo szeroki i obejmuje m.in.: remont drewnianej podłogi, remont ścian, malowanie, wymianę stolarki drzwiowej oraz podwieszanego sufitu, remont instalacji grzewczej, remont i przebudowę instalacji elektrycznej wraz z wymianą oświetlenia auli na energooszczędne oraz wykonanie oświetlenia scenicznego. Termomodernizacji doczeka się też dach auli. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy interesują się odkrycia archeologiczne?
Ale fury! Tymi samochodami jeżdżą polscy piłkarze [Lewandowski, Szczęsny, Zieliński] | ESKA XD - Prosto z salonu #62