Awaria sygnalizacji na Wojska Polskiego w Bełchatowie. Kiedy zostanie naprawiona?

i

Autor: Google Maps Street View

Awaria sygnalizacji na Wojska Polskiego w Bełchatowie. Kiedy zostanie naprawiona?

2023-11-29 14:26

Od kilkunastu dni nie działa sygnalizacja świetlna na jednym z najbardziej newralgicznych skrzyżowań w Bełchatowie, czyli na Wojska Polskiego przy zjeździe do Grocholic. Wiadomo, że awarii uległ kosztowny sterownik. Udało nam się dowiedzieć, kiedy ta usterka może zostać naprawiona.

Mijają już dwa tygodnie od kiedy nie działa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z Mostową i Zamoście w Bełchatowie. O ile brak świateł upłynnił ruch na linii Bełchatów - elektrownia, to już kierowcy włączający się na Wojska Polskiego z Grocholic i Zamościa muszą uzbroić się w ogromną dawkę cierpliwości. 

Administratorem drogi jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi. Już tydzień temu wysłaliśmy do tej instytucji maila z zapytaniem, co dalej z sygnalizacją na tym newralgicznym skrzyżowaniu. Dopiero dziś, czyli 29 listopada otrzymaliśmy odpowiedź.

Treść komunikatu przesłanego przez biuro prasowe województwa łódzkiego: 

Rejon Dróg Wojewódzkich w Bełchatowie 16 listopada zgłosił konserwatorowi awarię sygnalizacji świetlnej w ciągu DW 484 na skrzyżowaniu  ul. Wojska Polskiego/ Zamoście w Bełchatowie. Konserwator przygotował ekspertyzę, w której stwierdzono poważne uszkodzenie sterownika. Ten model urządzenia nie jest już produkowany, dlatego konieczne jest zamontowanie nowszej wersji, co nie jest możliwe od ręki. Staramy się usunąć awarię jak najszybciej. Mamy nadzieję, że nastąpi to do 6 grudnia.

Jak udało nam się ustalić, wymiana sterownika to koszt około 50 tysięcy złotych. Jeśli ZDW w Łodzi dotrzyma słowa, to kierowcy dostaną na Mikołajki prezent w postaci działającej sygnalizacji.

- Wiemy, że działania zostały już podjęte. Oby jak najszybciej udało im się to rozwiązać - mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy będziesz korzystać z nowej funkcji aplikacji Google Maps?
Kierowcy lekceważą ten przepis, wielu nie ma o nim pojęcia. To nagranie pokazuje czym to grozi