Policjant na czterech łapach. Do bełchatowskiej komendy dołączył pies Atos [AUDIO]

i

Autor: KPP Bełchatów

Policjant na czterech łapach. Do bełchatowskiej komendy dołączył pies Atos [AUDIO]

2023-11-27 15:42

Nowy policjant na czterech łapach w komendzie w Bełchatowie. Wabi się Atos. To 9-letni owczarek niemiecki, który wcześniej pełnił służbę w Wieluniu. Jest psem patrolowo-tropiącym i specjalizuje się w poszukiwaniu osób zaginionych oraz zatrzymywaniu sprawców przestępstw.

W listopadzie szeregi bełchatowskiej policji zasilił ATos - wyjątkowy funkcjonariusz na czterech łapach. Jest owczarkiem niemieckim, wyszkolonym jako pies patrolowo-tropiący. Ma 9 lat i bogate doświadczenie w tym zakresie. Jest pełen energii oraz zapału do pracy. Wcześniej swoją służbę pełnił w Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu. Ponieważ jego dotychczasowy opiekun zmienił stanowisko i charakter służby, Atos zameldował się w bełchatowskiej jednostce policji.

Dla wszystkich policjantów jest to nieoceniony partner w służbie, który wykorzystywany jest do zadań specjalnych. Głównymi zadaniami jakie przed nim stoją są poszukiwania osób zaginionych, a także tropienie i zatrzymywanie sprawców przestępstw. Na co dzień jednak stanowi pomoc w wykonywaniu czynności interwencyjnych.

Przewodnikiem służbowym Atosa jest teraz aspirant Piotr Stolarczyk z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. To już jego drugi pies służbowy. Zdradził nam sporo ciekawych rzeczy na temat współpracy z czworonożnym partnerem. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Posłuchaj rozmowy z aspirantem Piotrem Stolarczykiem - przewodnikiem Atosa

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy zamierzasz zrzucić nadprogramowe kilogramy?
Zapraszały gęś do domu i lały wosk przez dziurkę od klucza. Tak wyglądały Andrzejki wiele lat temu