Będzie jaśniej i bezpieczniej. W kilku rejonach Bełchatowa pojawi się nowe oświetlenie

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Będzie jaśniej i bezpieczniej. W kilku rejonach Bełchatowa pojawi się nowe oświetlenie

2022-07-22 11:46

Jeszcze w tym roku w kilku rejonach Bełchatowa zrobi się jaśniej. Ruszają prace związane z budową oświetlenia m.in. w okolicach ulic Nowej i Dolnej, przy placu zabaw "Biedronkowo" oraz na Czaplinieckiej. Inwestycja ma kosztować ponad 650 tys. złotych.

W najbliższych miesiącach widniej zrobi się na kolejnych bełchatowskich ulicach. Miasto rusza bowiem z budową oświetlenia w kilku rejonach naszego miasta.

- Oświetleniem w mieście zajmujemy się na bieżąco, budujemy nowe odcinki, a także wymieniamy oświetlenie na już istniejących. Dobrze oświetlone ulice i chodniki, poprawiają bowiem bezpieczeństwo na drogach, zwiększają widoczność pieszych, a także zmniejszają ryzyko kradzieży. To dzięki takim między innymi działaniom ubiegły rok był pierwszym od lat, kiedy na bełchatowskich ulicach nie doszło do śmiertelnego wypadku – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Nowe latarnie staną przy uliczkach odchodzących od ulic Nowej i Dolnej, ale nie tylko. Projekt obejmuje również budowę linii kablowej na ulicy Czaplinieckiej, a konkretnie od skrzyżowania z ulicą Grabową do węzła obwodnicy miasta. Ponadto jaśniej zrobi się przy ciągu pieszo-jezdnym łączącym ulicę Czapliniecką z budynkiem Felka, a także na fragmencie ul. Wyspiańskiego i placu zabaw "Biedronkowo" (os. Dolnośląskie). Inwestycja obejmie montaż kompletnych latarni z nowoczesnymi oprawami oświetleniowymi oraz wykonanie kablowych linii zasilających.

Zgodnie z umową wszystkie prace związane z budową oświetlenia powinny zakończyć się jeszcze w tym roku. Całość kosztować będzie blisko 675 tys. zł. Na realizację tego zadania miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Gminy Bełchatów.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Wolisz spędzać urlop w Polsce czy za granicą?
Miechowice Wielkie: tragedia w gminnej oczyszczalni ścieków. Podczas pracy utopiło się dwóch pracowników