Będzie kolejna drogowa rewolucja w Bełchatowie. Inwestycja pochłonie grube miliony

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Będzie kolejna drogowa rewolucja w Bełchatowie. Inwestycja pochłonie grube miliony

2023-04-07 13:21

Miasto podpisało właśnie umowy na budowę i modernizację kilkunastu ulic oraz parkingów na terenie Bełchatowa. Wszystkie prace kosztować będą ponad 31 mln zł, a na ich realizację prezydent Mariola Czechowska pozyskała 25 mln zł dofinansowania z Polskiego Ładu II.

W Bełchatowie szykuje się kolejna drogowa rewolucja. Magistrat podpisał umowę na budowę i modernizację kilkunastu ulic i parkingów na terenie miasta.

Zadanie pn. „Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Miasta Bełchatowa” składa się z pięciu części, które obejmują roboty w różnych rejonach miasta. Chodzi o budowę i rozbudowę kilku ulic, m.in. Dębowej i Kasztanowej. Ponadto zmodernizowane zostaną nawierzchnie kolejnych dróg – ul. Staszica (od skrzyżowania z ul. Czyżewskiego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej/Goetla), Armii Krajowej (od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Goetla/Staszica) oraz ul. Goetla (od skrzyżowania z ul. Staszica/Armii Krajowej do planowanej obwodnicy wschodniej). Poza tym odnowione zostaną jezdnie, chodniki i miejsca parkingowe na osiedlach Dolnośląskim, Przytorze i Ludwików, roboty obejmą również budowę i przebudowę parkingu na targowisku miejskim.

Wszystkie zadania w ramach podpisanych właśnie umów powinny zakończyć się w pierwszej połowie 2025 roku. Łączna kwota, jaką miasto zapłaci za wykonanie robót to ponad 31,6 mln zł. To o ponad 5 mln zł więcej niż zakładał przetarg. Dlatego też konieczne było wprowadzenie zmian w miejskim budżecie. Decyzję w tej sprawie radni podjęli podczas marcowej sesji Rady Miejskiej, co pozwoliło na podpisanie umowy.

Na tę ogromną drogową inwestycję miasto pozyskało rządowe środki z Funduszu Polski Ład II – mowa o 25 mln zł. Kolejne 5 mln zł, jakie w ramach przyznanego dofinansowania trafią do miejskiej kasy, przeznaczone zostaną na budowę oraz modernizację oświetlenia w miejskich placówkach oświatowych.

- Bardzo się cieszę, że kolejne nasze projekty otrzymują dofinansowanie. Bo to właśnie dzięki wsparciu rządowych oraz unijnych funduszy możemy robić znacznie więcej i szybciej. Co ważne, nie obciążamy przy tym w stu procentach miejskiego budżetu – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Masz swoje mieszkanie czy wynajmujesz?
Nagły atak zimy przed Wielkanocą