Jak diagnozować problemy nieletnich i jak im zapobiegać. W Kurnosie Drugim dyskutowano o współczesnych zagrożeniach

i

Autor: RR

Jak diagnozować problemy nieletnich i jak im zapobiegać. W Kurnosie Drugim dyskutowano o współczesnych zagrożeniach [AUDIO]

2023-04-06 15:41

Rozmawiali o agresji, depresji i uzależnieniach wśród młodzieży. W szkole w Kurnosie Drugim koło Bełchatowa zorganizowano profilaktyczną konferencję dla osób związanych z oświatą. O tym, jak temat jest ważny, zwłaszcza w świetle ostatnich wydarzeń w Bełchatowie, nie trzeba nikogo przekonywać.

Kilkadziesiąt osób, a wśród nich nauczyciele, pedagodzy czy szefowie placówek oświatowych z terenu całego powiatu. Takie grono spotkało się w Kurnosie Drugim na konferencji organizowanej pod hasłem "Zagrożenia cywilizacyjne wśród dzieci i młodzieży - agresja, depresja, uzależnienia i ich skutki".

Na spotkaniu mówiono o tematach trudnych, ważnych i aktualnych, m.in. o agresji wśród młodzieży, cyberprzemocy, depresji, o tym, jak działać w sytuacjach kryzysowych, czego unikać, a na co zwrócić szczególną uwagę. Dr Łukasz Pryśiński i mgr Dariusz Nowak przekazali słuchaczom solidną dawkę wiedzy - nie tylko tej książkowej, ale również tej, która jest efektem ich wieloletniej praktyki w pracy z młodymi ludźmi.

Była to już trzecia konferencja dla nauczycieli i pedagogów organizowana przez Zespół Szkolno- Przedszkolny w Kurnosie Drugim wspólnie z Akademią Profilaktyki Kliniki Wolmed oraz Społeczną Akademią Nauk. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęło Radio Eska Bełchatów. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Profilaktyczna konferencja w Kurnosie Drugim. Posłuchaj wypowiedzi uczestników

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy martwisz się o swoje dziecko, gdy jest w szkole?
Czy Polacy są szczęśliwi w swoim kraju? SZOK!!! #EwelinaPyta