Bełchatowianie stworzyli niezwykły film. Premiera już w sobotę!

i

Autor: KaPoK

Bełchatowianie stworzyli niezwykły film. Premiera już w sobotę!

2021-08-26 9:12

Przez 11 lat pracowali nad filmem, a teraz pokażą go na dużym ekranie. Ferajna filmowa KaPoK z Bełchatowa zaprasza na premierę swojego najnowszego filmu pt. „C’est la vie”, która odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 18 w kinie Kultura. Wstęp wolny. To po prostu trzeba zobaczyć!

Już w najbliższą sobotę, 28 sierpnia o godz. 18 w bełchatowskim kinie Kultura premiera „C'est La Vie” - najnowszego filmu bełchatowskiej grupy KaPoK tworzącej animacje dla dorosłych. Pokaz filmu, realizowanego przez ostatnie lata w tradycyjnej technice animacji poklatkowej, będzie okazją do lepszego poznania filmowców-pasjonatów i twórczości grupy.

- Jak zachować w życiu pion i odpowiedni poziom, gdy wszystko się wywraca? Jakie wyjście wybrać w sytuacji, kiedy nie ma żadnych dobrych widoków? Jaką rolę odegrać w najtrudniejszej ze sztuk - Sztuce Życia? Niektóre z naszych codziennych postanowień zdają się pozostawać bez znaczenia, inne zaś - choć z pozoru niewinne - odbijają się później głębokim echem przez długie lata, w jednej chwili wywracając cały nasz świat do góry nogami… „C'est La Vie” to krótka opowieść o człowieku, który znalazł się właśnie w najosobliwszym momencie tej sztuki balansowania, sztuki wyboru, sztuki życia. C'est la vie! - tak premierę swojej najnowszej produkcji, w dosyć enigmatyczny i tajemniczy sposób zapowiadają jego twórcy, Ferajna Filmowa KaPoK z Bełchatowa.

- Myślę, że stosunkowo niewielu ludzi w Bełchatowie zdaje sobie sprawę, że funkcjonuje tutaj taka grupa, trochę dziwnych osób, które od ponad 10 lat tworzą film animowany. Myślę, że warto się na ten rodzaj sztuki otworzyć, bo to nie jest częsta okazja do obejrzenia czegoś takiego. Jest to film o życiu, który w dosyć nietypowy i przewrotny sposób opowiada o podejmowaniu w tym życiu trudnych i nieoczywistych decyzji – dodaje Rafał Sankiewicz, jeden z twórców filmu „C’est La Vie”.

Pokazowi filmu towarzyszyć będzie prezentacja „making of” z powstawania animacji oraz spotkanie z jego twórcami. Od kina Kultura rozpocznie się podróż bełchatowskiej produkcji po ekranach festiwali filmowych. Zanim to jednak nastąpi, każdy z mieszkańców Bełchatowa ma okazję zobaczyć tę wyjątkową produkcję na własne oczy. Wystarczy przyjść w najbliższą sobotę do kina Kultura. Naprawdę warto!

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy władze zoo zrobiły dobrze, zakazując kobiecie wstępu?
"Wylejemy gnojówkę przed domami posłów". Bunt rolników. Komentery