Bełchatowianie wspólnie sadzili las dla przyszłych pokoleń. Kto wziął udział w akcji?

i

Autor: Nadleśnictwo Bełchatów

Bełchatowianie wspólnie sadzili las dla przyszłych pokoleń. Kto wziął udział w akcji?

2022-04-11 15:41

Harcerze, całe rodziny czy seniorzy z wnukami – ok. 30 osób wzięło udział w akcji sadzenia lasu zorganizowanej przez Nadleśnictwo Bełchatów. Łącznie posadzili 1,5 tysiąca drzewek sosny.

Każdy może zrobić coś dobrego dla przyrody i kolejnych pokoleń. Leśnicy z Bełchatowa zorganizowali akcję otwartego sadzenia lasu. Spotkanie odbyło się w minioną sobotę, 9 kwietnia. Zgłosiło się ok. 30 chętnych. Przed przystąpieniem do pracy odbyło się szybkie szkolenie poprowadzone przez gospodarza terenu, leśniczego Roberta Wołosza. Uczestnicy wyposażeni w wiaderka z sadzonkami, rękawiczki, kostury i zapał do pracy wyruszyli na powierzchnię. 

- Mnie się podobało, choć trochę bolą mnie plecy. Fajnie, że pokazano mi od początku, jak się to robi - przyznała harcerka z Bełchatowa, jedna z uczestniczek akcji.

Oprócz skautów były też rodziny z dziećmi oraz dziadowie z wnuczkami. Pomimo tego, że praca w lesie bywa ciężka, a pogoda nie zawsze dopisuje, to wszyscy schodzili z powierzchni z uśmiechem na twarzy. Łącznie udało się posadzić ok. 1,5 tys. sadzonek sosny. 

Takie spotkanie w dzień wolny od pracy to doskonała okazja do tego, aby spotkać się z leśnikami, porozmawiać, ale także ogromna duma z faktu, że posadziło się drzewa dla przyszłych pokoleń - przyznają leśnicy z Nadleśnictwa Bełchatów. 

Po pracy czekało na wszystkich rozpalone ognisko, ciepła herbata i poczęstunek.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy podglądałaś/eś kiedykolwiek życie bocianów?
Wystawa kotów w krakowskim Centrum Kultury Japońskiej Manggha