Rzeźba wróciła na swoje miejsce. Ewa znów spogląda na Plac Narutowicza

i

Autor: Urząd Miasta w Bełchatowie

Rzeźba wróciła na swoje miejsce. Ewa znów spogląda na Plac Narutowicza

2022-04-08 17:07

Po kilkutygodniowej przerwie balansująca Ewa z jabłkiem ponownie wróciła na Plac Narutowicza. Rzeźba musiała trafić do naprawy po tym, jak uległa uszkodzeniu. Wszystko jest już z nią w porządku i znów spogląda z góry na bełchatowian spacerujących po głównym deptaku miasta.

Na początku marca miasto przeprowadziło rutynowy przegląd techniczny rzeźby. Podczas oględzin okazało się, że figura Ewy była uszkodzona.

- Na jednej z nóg stwierdzono pęknięcie. Podjęto wówczas decyzję, aby - ze względów bezpieczeństwa – zdjąć rzeźbę i oddać ją do naprawy - informuje bełchatowski magistrat. 

Po wykonaniu niezbędnych zabiegów rzeźba na plac Narutowicza. Figura została ponownie zawieszona na wymienionych linach.

Przypomnijmy, rzeźbę Ewy można podziwiać w centrum Bełchatowa od września 2018 roku. Wtedy to wykonane w zimnym brązie dzieło Jerzego Kędziory zostało wypożyczone z okazji Festiwalu Sztuki Jabłka. Kilka miesięcy później - w grudniu 2018 roku - miasto zdecydowało się kupić rzeźbę. 

Balansująca Ewa bardzo szybko wkomponowała się miejską przestrzeń i dziś trudno sobie wyobrazić Plac Narutowicza bez tej figury. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Czy znasz kogoś, kto popiera działania Putina?
Raty kredytów MASAKRUJĄ młodych Polaków. Ludzie wyjdą NA ULICE!!! |Komentery