Bełchatowianki połasiły się na cudzy portfel. Wpadły dzięki monitoringowi

i

Autor: Pixabay

Bełchatowianki połasiły się na cudzy portfel. Wpadły dzięki monitoringowi

2021-08-24 13:00

Okazja czyni złodzieja. Dwie bełchatowianki ukradły z otwartego auta portfel z dokumentami i pieniędzmi. Łupem kobiet padło 500 złotych. Swoją zdobyczą długo się nie nacieszyły. Dzięki monitoringowi szybko wpadły w ręce policji z Bełchatowa.

22 sierpnia przed godziną 15 policjanci zostali zawiadomieni, że przed sklepem przy Placu Narutowicza w Bełchatowie doszło do kradzieży. Okazało się, że pokrzywdzony wyszedł na chwilę po zakupy, pozostawiając swój portfel w niezamkniętym fordzie. Kiedy wrócił, portfela już nie było, a wraz z nim zniknęły dokumenty i gotówka w wysokości ponad 500 zł. W ustaleniu sprawców pomogła kamera monitoringu, która zarejestrowała moment kradzieży i wizerunki sprawczyń. Policjanci szybko wytypowali podejrzewanych.

- Były to bełchatowianki w wieku 23 i 32 lat, znane bełchatowskiej policji z innych spraw. Funkcjonariusze złożyli im wizytę rankiem 23 sierpnia. Kobiety przyznały się do kradzieży. Wyjaśniły, że zobaczyły portfel w aucie i wykorzystały okazję. Jedna z nich wyciągnęła portfel z niezamkniętego auta, a druga w tym czasie pilnowała, aby właściciel nie przyłapał ich na gorącym uczynku kradzieży. Ostatecznie zabrały pieniądze, natomiast portfela pozbyły się, porzucając go niedaleko miejsca kradzieży – informują policjanci z KPP w Bełchatowie.

Kobietom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Portfel z dokumentami został odnaleziony i powrócił już do pokrzywdzonego.

- Przypominamy, że nawet krótka chwila nieuwagi może okazać się wystarczająca dla złodzieja – apeluje policja.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Matura poprawkowa 2021 - jak Ci poszło?
Lublin: Samochód staranował 25-latka na hulajnodze