Szukają starych zdjęć z Bełchatowa i okolic. Chcą je pokazać na wyjątkowej wystawie

i

Autor: BTF

Szukają starych zdjęć z Bełchatowa i okolic. Chcą je pokazać na wyjątkowej wystawie

2021-08-23 13:40

Stare fotografie mają duszę i szczególną moc przyciągania. Właśnie na takie zdjęcia od mieszkańców Bełchatowa i okolic czeka Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne, które zebrane prace chce zaprezentować na wyjątkowej wystawie. Cały projekt nosi nazwę „Śladami historii Bełchatowa i okolic”. Zdjęcia można przesyłać do 15 września.

Tytuł wystawy – „Śladami historii Bełchatowa i okolic” - jest nieprzypadkowy. W zamyśle ma ona być bowiem opowieścią o obrazach minionych epok. To zaproszenie do podróży w czasie i przestrzeni. Przygotowywana przez BTF oraz bełchatowskie Muzeum Regionalne ekspozycja ma na celu pokazanie fragmentów historii uwiecznionej na fotografiach wykonanych przez mieszkańców Bełchatowa i powiatu. Historii, która buduje lokalną, społeczną tożsamość. Dzięki zaprezentowanym na wystawie pracom, będzie można poznać pełne tajemnic i subtelnego uroku zakątki naszego miasta, jego historyczne obiekty, architekturę, elementy przyrody a także regionalne zabytki. Wszystkie prezentowane zdjęcia łączyć ma jeden bohater – Bełchatów i jego okolice.

- Często mamy pochowane w szufladach wspomnienia ze spotkań rodzinnych, zakładowych czy budowy miasta i okolicznych miejscowości. Właśnie na takie zdjęcia czekamy. Liczymy na to, że mieszkańcy przyłączą się do naszej inicjatywy - mówi Andrzej Juchniewicz, prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Udział w projekcie może wziąć każdy dorosły mieszkaniec Bełchatowa lub powiatu. Wystarczy do 15 września przesłać zdjęcia (maksymalnie 5 fotografii) oraz wypełniony i zeskanowany formularz zgłoszeniowy (znajduje się na stronie internetowej BTF-u i miasta) na adres: konkursbtf@wp.pl.

Wernisaż wystawy odbędzie się w październiku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy 178 dni to za dużo wolnego?
Skandaliczne zachowanie Górniak za kulisami koncertu?