Bełchatowianki w samym centrum miasta tańczyły Jerusalema! Zajęcia połączyły pokolenia

i

Autor: MCK Bełchatów

Bełchatowianki w samym centrum miasta tańczyły "Jerusalema"! Zajęcia połączyły pokolenia

2021-05-21 17:44

Tanecznym krokiem wychodzą z obostrzeń pandemicznych. W Bełchatowie starsi i młodsi wzięli udział w zajęciach tanecznych pod chmurką. Organizatorem zabawy było Miejskie Centrum Kultury, a próby przez cały tydzień odbywały się w samym sercu miasta, czyli na Placu Narutowicza. Finał tych zajęć już w najbliższą niedzielę podczas wydarzenia "Majówka na Wolności", którą zaplanowano na Placu Wolności.

Muzyka i taniec łączą pokolenia! Mógł się o tym przekonać każdy, kto w tym tygodniu odwiedził w godzinach południowych Plac Narutowicza w Bełchatowie. To właśnie tam punktualnie o godz. 12 odbywały się zajęcia taneczne organizowane przez bełchatowski MCK. Codziennie ruchu i pozytywnej energii szukało tam kilkadziesiąt osób. Z jakim skutkiem? Posłuchajcie sami!

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Bełchatowianki tańczą "Jerusalema". Posłuchaj wypowiedzi uczestniczek zajęć

Wielki finał taneczny już 23 maja o godz. 16:00 na Placu Wolności w ramach wydarzenia organizowanego przez Prezydenta Miasta Bełchatowa pn. "Majówka na Wolności".

Ale to nie wszystko. Będzie też można na żywo posłuchać występów miejskich stypendystów i orkiestry dętej. Od godziny 16 na scenie plenerowej w zrewitalizowanym parku na Placu Wolności rozbrzmiewać będą dźwięki muzyki.

- Cieszę się bardzo, że przestrzeń miejska ponownie zacznie tętnić życiem. Możemy znów przebywać razem, ciesząc się wiosną i plenerem. Myślę, że wszyscy już za tym tęskniliśmy - mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Czy Włochy wygrają Eurowizję 2021?
Ewa Minge wbiła sobie w twarz 46 igieł. Mocne nagranie z zabiegu | Gwiazdy bez maski