Bełchatowska biblioteka rusza z nową akcją. Wystarczy jeden telefon i dowiozą ulubioną książkę!

i

Autor: Pixabay

Bełchatowska biblioteka rusza z nową akcją. Wystarczy jeden telefon i dowiozą ulubioną książkę!

2021-03-01 15:19

Takiej akcji jeszcze w Bełchatowie nie było. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie rusza z nowym pomysłem, który ma zachęcić do sięgania po książkę tych, którzy sami nie mogą jej wypożyczyć. Mowa o inicjatywie pod nazwą "Książka z dostawą do domu". Jak sama nazwa wskazuje, ulubione i wyczekiwane lektury zostaną nam dowiezione, a konkretnie zrobią to pracownicy książnicy. Ale uwaga, ta usługa skierowana jest do konkretnych odbiorców.

W trakcie pandemii wyraźnie spadło czytelnictwo książek. Duży, o ile nie decydujący wpływ miało na to zamknięcie bibliotek i ograniczenia związane z wypożyczaniem książek. Sytuacja powoli wraca do normy. Największa książnica w Bełchatowie udostępniła swoje zbiory i można już pobuszować między regałami. Oczywiście przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Ale na tym nie koniec. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom czytelników, bełchatowska biblioteka rusza z nową akcją.

Książka z dostawą do domu - taką usługę jeszcze w marcu zamierza uruchomić bełchatowska książnica. Kto będzie mógł z niej skorzystać?

- Chcemy wprowadzić wypożyczanie książek dla osób niepełnosprawnych i dla seniorów powyżej 75 roku życia z dostawą do domu. Te osoby, które z jakiś względów nie mogą do nas dotrzeć i nie mają osób, które taką książkę mogłyby im dostarczyć, to biblioteka wychodzi naprzeciw takim właśnie potrzebom i oczekiwaniom czytelników - mówi Edyta Jasińska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie.

Aktualnie placówka czeka na informacje od mieszkańców, czy taką usługą są zainteresowani. Akcja powinna ruszyć już w marcu. Jak dodaje dyrektor MiPBP w Bełchatowie, książki będą dowożone tylko i wyłącznie mieszkańcom Bełchatowa.

To niejedyne zmiany w bełchatowskiej książnicy. Po dłuższym czasie placówka znów ma być też dostępna w soboty.

- Chodzi o czytelników, którzy w tygodniu nie mają czasu i możliwości, aby do nas dotrzeć. W sobotę będą mogli do nas zajrzeć i coś sobie wybrać - dodaje Edyta Jasińska.

Wszystko na to wskazuje, że biblioteka otworzy swoje drzwi w soboty jeszcze w tym miesiącu.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy masz zaufanie do Kościoła?
Sebastian Fabijański o swojej drugiej płycie: To nie jest płyta, która generuje hity