Bez fotoradarów i z kolejną nową jezdnią! Ważne zmiany na A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Tuszynem

i

Autor: GDDKiA

Bez fotoradarów i z kolejną nową jezdnią! Ważne zmiany na A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Tuszynem

2021-11-18 10:09

Dobre wiadomości dla kierowców korzystających z A1 w Łódzkiem. Kilka dni temu zniknął odcinkowy pomiar prędkości na odcinku Piotrków Trybunalski – Tuszyn. Na tym nie koniec. Od piątku, 19 listopada na tym samym fragmencie zmotoryzowani będą mogli skorzystać już z trzech pasów nowej autostrady.

Ważne zmiany na budowanej autostradzie A1 w Łódzkiem. Kierowcy korzystający z A1 mogą już odetchnąć z ulgą. Właśnie zniknął drugi odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A1 w Łódzkiem - między Piotrkowem Trybunalskim i Tuszynem. Roboty miał co niemiara. W niespełna 10 miesięcy pstryknął ponad 207 tysięcy zdjęć.

Przypomnę, że dwa miesiące wcześniej został wyłączony odcinkowy pomiar prędkości między Kamieńskiem i Częstochową. Oba fotoradary były postrachem kierowców na A1. W sumie wykonały ponad 400 tysięcy zdjęć.

- Wszystkie sprawy są na bieżąco analizowane i są wszczynane czynności. Do tej pory w blisko 350 tys. spraw zatwierdzono już wezwania, które na bieżąco są przesyłane do kierowców - poinformowała Monika Niżniak z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Fotoradary zamontowano tam w styczniu tego roku. Głównym celem była poprawa bezpieczeństwa na budowanej autostradzie. Było to pierwsze miejsce w Polsce, gdzie badano średnią prędkość aut przejeżdżających przez plac budowy.

A1 w Łódzkiem. Otwierają kolejny odcinek z trzema pasami

Kolejne dobre wiadomości dla kierowców korzystających z A1 są takie, że od piątku, 19 listopada będą już mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu między Piotrkowem Trybunalskim i Tuszynem w kierunku Łodzi. Udostępnienie do ruchu tego 12 kilometrowego fragmentu trasy ma nastąpić ok. godz. 10. Będzie to oznaczało, że od Piotrkowa aż do Gdańska kierowcy będą mogli skorzystać z całej szerokości jezdni.

Ruch w przeciwnym kierunku na odcinku Tuszyn – Piotrków Trybunalski nadal będzie odbywał się po dwóch pasach ruchu. Na dwóch pozostałych będą prowadzone prace związane m. in. z przygotowaniem docelowego oznakowania poziomego.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Lubisz muzykę Dawida Podsiadło?
Pożar na A4