Bezpłatne i na trzech trasach. Rusza transport publiczny w gminie Bełchatów

i

Autor: RR

Bezpłatne i na trzech trasach. Rusza transport publiczny w gminie Bełchatów

2022-11-21 14:22

W poniedziałek, 28 listopada rusza gminny transport publiczny na terenie gminy Bełchatów. Ogólnodostępne połączenia wracają tam po blisko 10 latach przerwy. Początkowo mieszkańcy będą z nich korzystać bezpłatnie. Wiadomo już, które trasy ruszą w pierwszej kolejności.

W dni nauki szkolnej na każdej z tras będą wykonywać dwa kursy poranne do Bełchatowa, a w godzinach popołudniowych dwa kursy powrotne. W soboty oraz w ferie letnie i zimowe autobusy będą wykonywały jeden kurs do i z Bełchatowa.

Wiadomo, że na początek autobusy wyjadą na trzy trasy:

• Myszaki - Dobiecin - Bełchatów

• Poręby - Kurnos Drugi - Bełchatów

• Wygoda - Zalesna - Bełchatów

Wkrótce dołączą do nich kolejne.

- Ze względów technicznych czwarta trasa zostanie uruchomiona z kilkunastodniowym przesunięciem. Kolejne trasy będą obsługiwane, gdy dotrą do nas następne, zamówione już, autobusy - informuje biuro prasowe Urzędu Gminy Bełchatów. 

Póki co przejazdy gminnymi autobusami będą darmowe. Rozkład jazdy wraz z mapkami można znaleźć na facebookowym profilu gminy Bełchatów. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy uważasz, że niestrzeżone przejazdy kolejowe są dobrze oznakowane?
Szaleńcza ucieczka ulicami Torunia