Biały puch pokrył Bełchatów. Jak były warunki na drogach?

i

Autor: RR

Biały puch pokrył Bełchatów. Jakie warunki na drogach? [AUDIO]

2021-01-07 16:18

W tym roku nie musieliśmy długo czekać na pierwszy śnieg. W nocy biały puch pokrył Bełchatów. Od rana drogowcy mieli pełne ręce roboty. Podobnie jak kierowcy, którzy zostawili auto pod chmurką. Jak bełchatowianie zareagowali na obfite opady śniegu?

Tradycyjnie śniegu zabrakło w święta Bożego Narodzenia, ale tym razem natura szybko nadrobiła zimowe zaległości, bo obfite opady śniegu pojawiły się w nocy z 6 na 7 stycznia. Ci, którzy dziś rano ruszali do pracy własnym samochodem zaparkowanym pod chmurką, mogli się nieco spóźnić. Na odśnieżenie auta trzeba było poświęcić nawet kilkanaście minut. Lepiej jednak się do tego przyłożyć.

- Przypominamy o obowiązku właściwego odśnieżenia samochodów przed włączeniem się do ruchu. Chodzi o bezpieczeństwo nasze jak i innych uczestników ruchu drogowego. Wielu kierowców jedynie odgarnia śniegu z szyb, zapominając o dachu czy plandekach samochodów dostawczych. Za takie zaniedbanie grozi mandat karny do 500 zł - informuje policja w Bełchatowie.

A czy po wyjechaniu na ulice Bełchatowa kierowców czekały kolejne niespodzianki? Problemów z przejazdem przez miasto nie było. Według jednych drogi były czarne, z kolei drudzy uważali, że było sporo do poprawy.

Zima w Bełchatowie. Posłuchaj wypowiedzi kierowców

Łopaty poszły w ruch

Na bełchatowskich drogach nie było tak źle, a co z chodnikami? Od samego rana można było spotkać mieszkańców, którzy odśnieżali chodniki przed swoimi posesjami. Za łopaty do śniegu chwycili też pracownicy PGM-u, którzy czyścili okolice przejść dla pieszych.

- Pracy mamy sporo, ale przecież jest zima. My odśnieżamy od godz. 6, ale koledzy zaczęli już od 4 - mówi jedna z pracownic Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej, które odpowiedzialne jest za akcję "Zima" w Bełchatowie.

Biały puch pokrył bełchatowskie chodniki. Mieszkańcy chwycili za łopaty

Jak długo śnieg z nami zostanie? Tego nie wiadomo. Policja po raz kolejny apeluje, aby zachować ostrożność. Większa koncentracja, odstępy między autami i noga z gazu - to abecadło każdego kierowcy, gdy na drogach zalega śnieg lub błoto pośniegowe.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl

Sonda
Co sądzisz na temat robienia zapasów w obliczu zagrożenia koronawirusem?
Skandaliczne urodziny Andrzeja Piasecznego