Biegali w śnieżnej scenerii. Ponad 600 zawodników wzięło udział w Bełchatowskiej Piętnastce [AUDIO]

i

Autor: RR

Biegali w śnieżnej scenerii. Ponad 600 zawodników wzięło udział w "Bełchatowskiej Piętnastce" [AUDIO]

2023-11-20 9:41

Za nami 26. edycja "Bełchatowskiej Piętnastki". Na dystansie 15 i 5 kilometrów wystartowało ponad 600 zawodników. Rywalizacja toczyła się w iście zimowej scenerii, bo przy padającym śniegu. Bieg na 15 kilometrów wygrał Roman Adamovich z klubu Achilles Leszno.

Ten bieg to już w Bełchatowie tradycja. Ponad 600 zawodników z całej Polski i zagranicy wzięło udział w 26. edycji "Bełchatowskiej Piętnastki", czyli największego ulicznego biegu w Bełchatowie. Zawodnicy mieli do wyboru dwie trasy: krótszą - na 5 km i dłuższą - na 15 km. 

Tegoroczna odsłona tego wydarzenia była szczególna, bo dokładnie 40 lat temu miała miejsce pierwsze edycja "Bełchatowskiej Piętnastki". Z tej okazji w holu hali Energia (gdzie znajdowało się biuro zawodów - przyp. red.) pojawiła się historyczna wystawa. Stworzyli ją pracownicy miejscowego muzeum.

A same zawody dostarczyły wielu emocji - zarówno biegaczom, jak i kibicom, którzy jak zwykle nie zawiedli. Nie odstraszyła ich nawet zimowa aura, która 19 listopada zawitała do Bełchatowa. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Bełchatowska Piętnastka. Posłuchaj wypowiedzi biegaczy i kibiców
Sonda
Czy często chodzisz do lasu na spacer
Piękna zima w Warszawie. Spadło kilka centymetrów śniegu