Biegiem uczciły rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieciaki z Bełchatowa ścigały się w parku Olszewskich [AUDIO]

i

Autor: RR

Biegiem uczciły rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieciaki z Bełchatowa ścigały się w parku Olszewskich [AUDIO]

2022-05-10 15:01

Na tych zawodach wynik nie był najważniejszy, liczył się sam udział. Około 350 dzieciaków, wielu z nich w biało-czerwonych barwach, wzięło udział w dorocznym biegu w Bełchatowie z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Po pandemicznej przerwie dzieci z Bełchatowa i okolic znów wzięły udział w biegu upamiętniającym kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W zawodach rozgrywanych w parku przy muzeum wzięło udział ok. 350 młodych biegaczy. Była to już 6. edycja tego wydarzenia. 

- Chodzi o to, aby dzieciaki świetnie się bawiły i czerpały radość ze sportu - mówi Agnieszka Morawiec z Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. 

Trudno się z tym nie zgodzić, bo mali biegacze, jak zwykle, mieli dużo frajdy z rywalizacji w tych zawodach. A wynik nie był najważniejszy, bo dzieci same podkreślają, że takie wydarzenia to bardzo fajny pomysł i trzeba pamiętać o tak ważnej dacie w naszej historii, jak uchwalenie Konstytucji 3 Maja. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów:

Bełchatowski Bieg Konstytucji 3 Maja. Posłuchaj wypowiedzi uczestników

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w twojej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Jak Wojewódzki powinien zostać ukarany za jazdę 250 km/h?
Białystok. Popołudniowa sjesta w Akcent ZOO. Zwierzęta leniuchują po obiedzie