Biuro paszportowe wraca do Bełchatowa. Kiedy może ruszyć?

i

Autor: Pixabay

Biuro paszportowe wraca do Bełchatowa. Kiedy może ruszyć?

2022-07-07 9:16

Dobre wiadomości dla tych, którzy szykują się do wyrobienia paszportu. Już wkrótce będzie można to zrobić także w Bełchatowie. Po blisko 15 latach ponownie będzie tu działać biuro paszportowe. Do tej pory po taki dokument trzeba było jechać najbliżej do Piotrkowa Trybunalskiego lub Łodzi.

Na terenie powiatu bełchatowskiego już niebawem będzie funkcjonował lokalny punkt paszportowy. O utworzenie takiego punktu zwróciła się do wojewody, Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr. Inicjatywę wspierali także parlamentarzyści i radni powiatowi, na czele z Jolantą Pawlikowską. Efekty są takie, że mieszkańcy Bełchatowa i okolic nie będą już musieli jeździć po paszporty do ościennych miast.

- Cieszę się, że zapadła pozytywna decyzja o utworzeniu biura paszportowego w Bełchatowie. Zależy nam na tym, aby nasi mieszkańcy załatwiali swoje sprawy szybko i wygodnie nie czekając w długich kolejkach. Jestem pewna, że takie miejsce będzie służyć mieszkańcom - podkreśla Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Lokal w którym biuro ma powstać został wskazany przez starostę. Są to pomieszczenia znajdujące się w Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności przy ulicy Czaplinieckiej. Po kontroli służb wojewody zapadnie decyzja, czy miejsce to spełnia wszelkie wymagania. Jeśli tak będzie to już jesienią mieszkańcy będą mogli paszport wyrobić w Bełchatowie.

Procedura związana z wydawaniem dokumentów paszportowych wymaga specjalistycznego sprzętu, zarówno urządzeń sieciowych, jak i peryferyjnych (to m.in.  czytnik do paszportów i linii papilarnych) oraz system teleinformatyczny wraz z wydzieloną siecią umożliwiającą łączność elektroniczną między centralną ewidencją, a ewidencjami paszportowymi poszczególnych punktów.

Wojewoda łódzki deklaruje etat pracownika odpowiedzialnego za obsługę paszportową oraz niezbędny sprzęt. 

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Także cierpisz na chorobę lokomocyjną?
Łączy boks z pracą w kopalni. Ciężkie chwile pod ziemią, wypadek i pożar